Praca inżynierska. Niestety nazwa zobowiązuje, i trzeba się do niej nieźle przyłożyć. Najpierw napisać coś ciekawego, potem jeszcze liczyć na łatwe pytania od komisji. Sam stres, niepokój i przemęczenie. Ale nie od dziś. Teraz dostępny jest testownik do pracy inżynierskiej.
– Spędziliśmy nad bazą bardzo dużo czasu, a sama natura pytań zmusiła nas do przepisania części funkcji testownika – mówi Michał, student, który współtworzył testownik. – Oczywiście wszystko już jest do pobrania, linki gdzieś krążą po offtopie.
Testownik do pracy inżynierskiej zawiera bazę ponad 3000 możliwych pytań, 1000 obrazków z twarzami członków komisji i ich reakcjami oraz sztuczną inteligencję, która czyta to co napisaliście do tej pory i sugeruje poprawki. Model podobno trenowany był na najbardziej czepiających się prowadzących oraz grammar nazi.
– Na raz przygotujesz idealną pracę, jak i umysł na starcie z komisją – chwali testownik Michał. – Dzięki sztucznej inteligencji już mam większość pracy gotową, a dzięki nowemu wielowątkowemu trybowi “multi questions” przerobiłem z bazy ponad 300 pytań w jeden dzień.
Pierwsi użytkownicy chwalą sobie nowy testownik. Podobno działa on lepiej niż zarówno stary, jak i nowe w UWP i Vue, a twórcy zapowiadają, że to dopiero początek. Już na Githubie wisi branch z funkcją automatycznego pisania dokumentu (na razie wspierany ma być tylko LaTeX) oraz synchronizowania stanu bazy między urządzeniami. Dla wszystkich chętnych niżej zamieszczamy linki do samej bazy oraz nowego testownika na Githubie.
To jest PaliTechnika. Jak klikniecie w linki, to zobaczycie co jest a co nie jest zmyślone.
Artykuł by Pan Procesor.