Dzisiaj startują Egzaminy Done Quick! Czy padnie nowy rekord?

Jak co sesję startują Egzaminy Done Quick – największy speedrunowy maraton pisania egzaminów na Politechnice Wrocławskiej. W tym semestrze startuje jeszcze więcej zawodników niż zwykle w zupełnie nowych kategoriach.

– Egzaminy speedrunuję odkąd zdałem test z Miernictwa wpisując losowe słowa i zaznaczając równie losowo odpowiedzi – mówi “OstryGoku”, student PWr i speedruner. – Teraz staram się ustanawiać nowe rekordy co sesję. Czasem wyjdzie, i taka Algebra 2 na początku tabeli ma przy sobie ładny czas 5:12 minuty, ale innym razem w JSOSie pojawia się 2.0 i trzeba resetować run.

Speedrunowanie jest szalenie popularne i wywodzi się ze społeczności graczy. Co roku odbywają się charytatywne maratony zbierające ogromne sumy zarówno widzów, jak i datków na fundacje. Studenci jednak na razie speedrunują egzaminy żeby pokazać kto jest najlepszy i najszybszy.

– Sam trzymam teraz z kilka rekordów politechniki – mówi “WielkiPooNiedźwiedź”, lokalny speedruner. – Kubikolotek w kategorii any% jak i dopytka%, Pogramowanie Obiektowe w kategoriach “No Major Glitches” jak i “No Tapermoneky Script”, no i chyba mój najlepszy speedrun, czyli zaliczenie AK1 i AK2 za pierwszym razem. Tam trochę RNG przypasowało podczas zapisów, i nie sądzę, by ktoś przez najbliższe lata pobił ten rekord.

Egzaminy Done Quick potrwają do końca sesji. Na Twitchu możecie oglądać speedrunerów na żywo jak się przygotowują do pisania.

To jest PaliTechnika. Egzaminy Games Done Quick to prawda, i zaraz startuje (18:30)!
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply