Wydział Elektroniki wypierdoliło w kosmos.

Nowy projekt autorstwa NASA, SpaceX, ESA i PWr. Postanowiono wspólnymi siłami stworzyć najbardziej zaawansowaną orbitalną stację kosmiczną na świecie. W ramach tego przedsięwzięcia zamiast budować obiekt kompletnie od zera, postanowiono wynieść w kosmos już taki gotowy. Wybór padł na najlepiej zcyfryzowane i technologicznie wyposażone budynki na świecie, czyli Technopolis.

– Ponad 40 Falconów Heavy wyniesie całe Technopolis w przestrzeń kosmiczną – chwali Elon Musk. – Cały kompleks, budynki, sale oraz chodniki. Będzie to baza pod najnowocześniejszą stację orbitalną kiedykolwiek.

Stacja Technopolis-1 ma na celu ułatwienie przeprowadzani badań w przestrzeni kosmicznej, jak i umożliwienie zupełnie nowych. Trenować i testować na niej mają przyszli kolonizatorzy Marsa, ale też i cyklicznie dokujący naukowcy.

– Konieczna będzie jednak lekka przebudowa istniejących budynków – zapowiada dziekan wydziału. – Na dachach budynków C-3/C-4 powstaną specjalne stacje dokujące oraz włazy dla nadlatujących krążowników i satelit. Sam Big Black Dodecahedron zamieni się w radar i nadajnik o niezwykle szalonej mocy i zasięgu.

Wszystko wygląda i zapowiada się świetnie, lecz problemem okazują się studenci zostawieni na powierzchni planety bez sal wykładowych. Dla nich agencje oferują wyjazdy, a dokładniej wyloty na stację trwające po semestr każdy, oraz tymczasowy plan pt. “Zobaczmy Ile Studentów Pomieści E-1”. Podobno dla zajęć Miernictwa metoda sprawdza się w 100%.

To jest PaliTechnika. Ene, due, rike, fake. Co to za język?

Artykuł by Brodacz.

One thought on “Wydział Elektroniki wypierdoliło w kosmos.

Leave a Reply