Wydział Chemiczny sztucznie uzyskał Upierdalanium – tzw. Kamień Filozoficzny profesorów.

Niezwykle rzadki minerał udało się wytworzyć w laboratorium studentom Wydziału Chemicznego. Upierdalanium to mityczny kamień pozwalający zamienić jakiekolwiek zaliczenie, pracę, czy nawet odpowiedź ustną, w czyste 2.0. Nie bez powodu nazywany jest przez polskich profesorów Kamieniem Filozoficznym.

– W jednym z laboratoriów uzyskaliśmy 2 gramy U2.0, czyli Upierdalanium, w jego naturalnie występującej odmianie “JB” – mówi student. – Nie jest może to najużyteczniejszy związek, ale wystarczający krok do przodu żeby nazwać go już skokiem.

Faktycznie jest to skok. Dla prowadzących to skok technologiczny, dla studentów w przepaść. Sama możliwość pozyskiwania minerału poprzez sztuczną syntezę wydawała się nierealna, lecz zmieniło się to dzięki grupce głupich odważnych i możliwie nieświadomych studentów. Już nawet sama głowa uczelni, Jego Magnificencja Pan Rektor, zaoferował granty w celu prowadzenia dalszych badań nad projektem.

– Nie możemy zostawiać tak przełomowego odkrycia w gablotce przed laboratorium. Należy rozwijać ten projekt aż do nieosiągalnej perfekcji – mówił J.M. Rektor.

Specjaliści twierdzą, że kolejne odmiany Upierdalanium, takie jak U2.0-JP i U2.0-TT, mogą być również syntezowane. Potrzebne będą do tego lata, lecz nawet to nie stoi na przeszkodzie ku uzyskaniu Kamienia Filozoficznego, czyli w 100% czystego U2.0.

To jest PaliTechnika. Dobrze, że nigdzie nie ma w pobliżu złóż.
Artykuł by Pan Procesor.

Leave a Reply