Projekt P.I.W.O. pierwszym trunkiem Browaru PWr.

Mówiono o tym na debatach, mówi się o tym i po wyborach. Nowy rektor Politechniki Wrocławskiej, Arkadiusz Wójs, rekomenduje zimne piwko miedzy zajęciami, najlepiej prosto z SKS-u. W tym roku ma wystartować Browar PWr, i już wiemy jaki będzie pierwszy trunek.

– O, to jest etykieta naszego pierwszego piwa – mówi Kamil Chmiel, student-browarnik, prezentując grafikę widoczną na obrazku wyżej. – Nasz pierwszy trunek to standardowa IPA z niestandardową nutką smakową, niespotykaną w żadnym studenckim browarze.

Projekt P.I.W.O. liczyć będzie 5,6%, czyli lekko więcej niż teoretyczna maksymalna możliwa średnia z ocen. Serwowany będzie na miejscu w SKS-ie w specjalnych kuflach politechniki, albo w butelkach 500 ml etykietowanych grafiką w barwach loga PWr przedstawiającą bliżej niesprecyzowany akademik na Wittiga.

– Oczywiście nie jest to jedyne piwo, które zagości na stałe w Strefie Kultury Studenckiej. Planujemy jeszcze śliwkowe, ciemne oraz bezalkoholowe, ale jeszcze nie mamy pomysłu na nazwy dla nich – zapowiedział sam rektor na Facebooku PWr.

Piwa będzie można skosztować kiedy otwarta zostanie uczelnia. Może to być w porywach od miesiąca, do dwóch lat. Plus-minus.

To jest PaliTechnika. Niestety Projekt P.I.W.O. jest zmyślony, znaczy nie ten, tylko ten tutaj, znaczy… no wiadomo.
Artykuł by Brodacz.

One thought on “Projekt P.I.W.O. pierwszym trunkiem Browaru PWr.

  1. Akurat mały browar politechniki to całkiem niegłupie. Z tego co wiem to AGH ma swój i nieźle to tam działa.

Leave a Reply