Projekt P.I.W.O. pierwszym trunkiem Browaru PWr.

Mówiono o tym na debatach, mówi się o tym i po wyborach. Nowy rektor Politechniki Wrocławskiej, Arkadiusz Wójs, rekomenduje zimne piwko miedzy zajęciami, najlepiej prosto z SKS-u. W tym roku ma wystartować Browar PWr, i już wiemy jaki będzie pierwszy trunek.

– O, to jest etykieta naszego pierwszego piwa – mówi Kamil Chmiel, student-browarnik, prezentując grafikę widoczną na obrazku wyżej. – Nasz pierwszy trunek to standardowa IPA z niestandardową nutką smakową, niespotykaną w żadnym studenckim browarze.

Projekt P.I.W.O. liczyć będzie 5,6%, czyli lekko więcej niż teoretyczna maksymalna możliwa średnia z ocen. Serwowany będzie na miejscu w SKS-ie w specjalnych kuflach politechniki, albo w butelkach 500 ml etykietowanych grafiką w barwach loga PWr przedstawiającą bliżej niesprecyzowany akademik na Wittiga.

– Oczywiście nie jest to jedyne piwo, które zagości na stałe w Strefie Kultury Studenckiej. Planujemy jeszcze śliwkowe, ciemne oraz bezalkoholowe, ale jeszcze nie mamy pomysłu na nazwy dla nich – zapowiedział sam rektor na Facebooku PWr.

Piwa będzie można skosztować kiedy otwarta zostanie uczelnia. Może to być w porywach od miesiąca, do dwóch lat. Plus-minus.

To jest PaliTechnika. Niestety Projekt P.I.W.O. jest zmyślony, znaczy nie ten, tylko ten tutaj, znaczy… no wiadomo.
Artykuł by Brodacz.

One thought on “Projekt P.I.W.O. pierwszym trunkiem Browaru PWr.

Leave a Reply