Wydział Elektryczny zamówił 200 “Sekretów Elektroniki” do pracowni laboratoryjnych.

Dofinansowania i wszelkie granty nigdy nie idą na marne. Dziekan Wydziału Elektrycznego podjął stanowczą decyzję o przeznaczeniu pieniędzy na podniesienie poziomu nauczania przez m.in. nowszy sprzęt laboratoryjny. W związku z tym W-5 zakupiło ponad 200 zestawów “Sekretów Elektroniki”. Dzięki nim studenci poczują najlepiej jak w praktyce mogą wykorzystać swoje umiejętności.

– Zakupiliśmy tyle zestawów, że pokryjemy nimi aż 8 sal laboratoryjnych, plus będziemy mieli pełną szafkę w zapasie – chwali się dziekan wydziału. – Efektywnie szkolić możemy na nich nawet 160 studentów na raz.

Zostało zakupionych 100 największych zestawów, czyli tych z radiem FM oraz wyświetlaczem segmentowym, oraz 100 mniejszych modeli zawierających silniczki, wiatraczki oraz brzęczyki. Sami studenci już chwalą sobie zakup.

– Nareszcie nie będziemy musieli zmagać się z przestarzałym sprzętem, a i zapowiada się więcej zabawy, niż nużącego łączenia układów – mówi Kamil, student.

Zajęcia na nowych zestawach zaczną się już od semestru letniego. Z nieoficjalnych źródeł jednak wiemy, że już brakuje w niektórych pudełkach części.

To jest PaliTechnika. Ciekawe ile czasu zajmie aż ktoś zrobi jammer.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply