PWr zamienia akademiki na nowy kurort wakacyjny.

Kiedy w lato jest mało poprawek uczelnia musi szukać nowych źródeł dochodów. Tak więc w tym roku postanowiono zrealizować plan, który leżał w zakurzonych teczkach za pajęczynami odmętów składzika w C-13. Mowa to o zamienieniu od lipca do września obecnie stojących akademików na wakacyjny kurort – El Academico.

– El Academico to pierwszy taki kurort w Polsce – mówi JM Rektor. – Kompleks rozciągający się aż od Wittiga po Plac Grunwaldzki. Luksusowe pokoje będą idealne dla turystów pragnących doświadczyć Wrocławia, jak i uroków wspólnej kuchni na piętrze.

Modernizacja pokoi, jak i przystosowanie ich pod wybrednych turystów, wystartuje pod koniec tygodnia. Wszystkie 3-osobowe pokoje zamienione zostaną na “dwójki” z możliwością dostawki. Lodówki, a przynajmniej te, w których jeszcze ich nie ma, wyposażone zostaną w alkohole z najśredniejszej półki. W okolicach Placu Grunwaldzkiego do basenu pożarowego dobudowane zostaną zjeżdżalnie, a na Wittiga wykopany zostanie ogromny dół zalany wodą.

– Już nie możemy się doczekać naszych wspólnych wakacji – mówi Irena, turystka. – Planowaliśmy z mężem wyjazd do Wrocławia prawie rok, ale nie mogliśmy zdecydować się na żaden hotel. Dzięki nieziemsko konkurencyjnym cenom El Academico nie mieliśmy już tego problemu.

Zapytaliśmy uczelnię o ceny pokoi, ale odpowiedź jaką dostaliśmy brzmiała “Powiedzmy, że nie płacicie… pieniędzmi. Muahahahaha.”

To jest PaliTechnika. Kurort oczywiście jest 5 gwiazdkowy (w 100 gwiazdkowej skali).
Artykuł by Kapucyn.

Leave a Reply