Deweloper osądzony o brak dokumentacji odmówił komentarza.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zatrzymano backend dewelopera C++ za domniemany brak dokuementacji. Gdy spytano go o oskarżenia ten odmówił komentarza.

– Zatrzymany miał skończyć projekt pisany głównie w języku C++ i nie dostarczyć dokumentacji. – mówi rzecznik prasowy prokuratury we Wrocławiu. – To samo w sobie jak wiadomo jest przestępstwem. Nie mamy jednak problemu z ustaleniem, czy zatrzymany aby na pewno jest autorem kodu.

Z udostępnionych dokumentów czytamy, że pomimo braku jakichkolwiek komentarzy czy notatek występują nieścisłości co do formatowania kodu. W jednej linii znak “{” występuje po spacji a dalej w kodzie oddzielają go od początku funkcji aż dwa entery. Dodatkowo używane są na zmianę spacje i tabulatory, a domyślnie ilość spacji na tabulator wynosiła 3.

– Tylko potwór niepiszący dokumentacji by mógł stworzyć takie monstrum. – komentuje Arkadiusz, absolwent PWr, dzisiaj Senior Java Developer w Nokii. – Każdy popełnia błędy, ale gdy zobaczyłem ten kod prawie zwróciłem. Jedyne czego brakowało to używanie emoji jako nazw zmiennych.

Oskarżonemu za przestępstwo grozi 5 lat więzienia oraz -14 punktów na StackOverflow.

To jest PaliTechnika. Spacje czy taby?

0 thoughts on “Deweloper osądzony o brak dokumentacji odmówił komentarza.

Leave a Reply