Rozbito kartel handlujący nieleganie na darkwebie. Studenci zamiast gotowych kolokwiów otrzymywali narkotyki.

Niespodziewany obrót spraw przyjęła akcja anty-narkotykowa przeprowadzana we Wrocławiu. Policję zawiadomił Jędrzej, student 1 roku Cyberbezpieczeństwa, który zamiast gotowego kolokwium z darkweb’u dostał 10 gram czystej metaamfetaminy.

– Dzięki pomocy studentów udało nam się rozbić kartel narkotykowy. – mówi rzecznik policji we Wrocławiu. – Przestępcy zamieszczali oferty na gotowe kolokwia, a zamiast nich wysyłali narkotyki.

Według udostępnionych informacji ponad 120 studentów zostało oszukanych. Zamiast gotowców do skrzynek przychodziła metaamfetamina, kokaina, konopia oraz opium. Jeden z wykładowców już wcześniej mówił, że coś ze studentami jest nie tak, bo przychodzili “nie nauczeni ale zjarani”.

– Jak zamiast gotowca z Algebry dostałem jakiś śmieszny proszek to myślałem, że to jakiś lek na skupienie. – mówi Grzegorz, student Informatyki. – Z egzaminu dostałem 2 punkty. Jeden za podpisanie pracy a drugi za bardzo realistyczny portret prowadzącego. Nie pamiętam robienia żadnej z tych rzeczy.

Zatrzymanym handlarzom grozi 7 miesięcy za rozprowadzanie narkotyków i 28 lat więzienia za fałszywą reklamę.

To jest PaliTechnika. Nie popieramy, a wręcz przeciwnie, przeciwstawiamy się fałszywej reklamie.

Leave a Reply