Programiści prezentują #Hot0x10Challenge na napisanie najlepszych 16 linii kodu na zbiórkę pieniędzy.

Wbrew pozorom nie każdemu wychodzi rapowanie. Czy to przez brak tekstu,beatu, czy po prostu talentu. Ci, co mają więcej szczęścia w pisaniu kodu postanowili zrobić własne wyzwanie, którym chcą rozpowszechnić zrzutkę na walkę z koronawirusem. Polscy programiści prezentują #Hot0x10Challenge, czyli wyzwanie na napisanie 16 linijek kodu, tak jak wam dusza zagra.

– Piszcie we wszystkim. C, ASM, JS, Python, niech to nawet będzie Brainfuck – mówi Miłosz, entuzjasta gradientów w CSS-ie oraz pomysłodawca wyzwania. – Rapem ludzie przedstawiają swoje emocje i przemyślenia. Kodem jesteśmy w stanie to bezpośrednio opisać w najlepszy sposób jaki umiemy.

Ludzie na wydarzeniu repozytorium GitHuba już wymieniają się pomysłami. niektórzy chcą pisać zwykłe kawałki kodu, inny pełne programy, a jeszcze ambitniejsi chcą napisać cały rap. Znaczy się, sieć neuronową, która na podstawie datasetu wszystkich obecnych nagrań na #Hot16Challenge wypluje nowe, unikalne.

– Nie miałam nigdy dobrego głosu, ale mam dobre IDE z przyjemnym dark mode’m, w którym napiszę tak piękny kod, że nawet debugger się nie przyczepi – mówi Olga, programistka, która po powiedzeniu tego i odpaleniu skryptu dostała 50 warningów, 13 errorów oraz bardzo ładny, bo liczący aż 400 linijek, traceback.

Już pojawiają się kawałki kodu, na przykład znaleźliśmy już takie cudo:

def rapsy():
  # nie chcę się zastanawiać, dlaczego to działa, 
  # nie powinienem się zastanawiać dlaczego to działa,
  # ... ale działa
  if all(item in osoba.objawy for item in korona.objawy):
    print('Jesteś już dawno martwy ziom')

if __name__ == "__main__":
  rapsy()
  # TODO: reszta rapu, może w v0.1.1

Zgodnie z tradycją kod jest oczywiście niedokończony, i pewnie skończy jak pozostałe side projecty – zapomniany na zawsze.

To jest PaliTechnika. W sumie, to czemu by nie zrobić #Hot0x10Challenge?
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply