Na tegorocznym BIT-cie będzie turniej we Flanki.

BIT Festival na PWr odbywa się co roku nieprzerwanie od… no wtedy to studiowali tam dzisiejsi doktorzy. Co roku są tam i gry na konsole, i planszówki, od niedawna VR, ale zawsze główną atrakcją były turnieje e-sportowe. Zazwyczaj w League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. W tym roku organizatorzy jednak zrewaluowali zainteresowanie studentów, i postanowili zmienić główny turniej na grę, jeszcze bliższą sercom studentów. Czyli Flany.

– Może i w LoL-a grają setki milionów ludzi codziennie. Może CS od lat jest najpopularniejsza strzelanką. Ale Flanki to jednak gra, która płynie w żyłach każdego studenta niczym promile po rundzie. Zapisana w genach od pokoleń – mówiła w wywiadzie organizatorka tegorocznej edycji BIT-a.

Turniej odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej. Zasady gry będą standardowe, ale sprawdzane rzetelniej przez obecnych sędziów.

– Nie mamy wymagań co do rodzaju, koloru, ceny i smaku spożywanego alkoholu podczas rozgrywek – mówi koordynator ds. gier BIT-a. – Każda puszka i butelka jednak będzie sprawdzana przed grą co do zgodności z zasadami ustalonymi przez Międzynarodowy Komitet Grania We Flanki. Liczy się sama zabawa, ale też i równe szanse niczym w Squid Game.

Jako nagrody w turnieju przewidziane są kuferki słodkości, oczywiście czekoladki z alkoholem, oraz sponsorowane przez lokalnych bimbrowników flaszeczki niebezpiecznego, ale jakże zaskakująco dobrego wypustu z tajnego miejsca w lesie. Organizatorzy przewidują także liczne zmiany w formacie wydarzenia nawiązujące do turnieju we Flanki. W strefie retro zagrać można będzie w takie klasyczne polskie gry jak Rezerwowe Psy oraz Wacki, w strefie VR zamiast headsetu wirtualnej rzeczywistości będzie stała flaszka z bliżej nieokreśloną cieczą i zestaw kieliszków, a w strefie gier planszowych po prostu zostanie postawiony bar z Cybermachiny.

– Nie oszukujmy się, BIT od Cybermachiny zawsze różnił się tylko dostępnością alkoholu – kwituje organizatorka przedsięwzięcia.

To jest PaliTechnika. Wejdźcie na stronę i sami zobaczcie, czy to prawda 😉 bit.best.wroclaw.pl
Artykuł by Rosalina.

Leave a Reply