Nowa rola C-13. Aquapark dla studentów i nie tylko [ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY]

Potwierdziły się plotki, które rozbrzmiewały w kuluarach Gmachu Głównego. Aby wykorzystać dobrze jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Politechniki Wrocławskiej również przez wakacje, w “Serowcu” zostanie otworzony uczelniany aquapark.

Pierwszym etapem konstrukcji będzie przekształcenie wjazdu do rowerowni pod C-13 w basen. Wjazd zapewnia odpowiednią głębokość dla pływających, ale umożliwi też sekcjom sportowym PWr na rozwinięcie aktywności.

Aby uatrakcyjnić nasz aquapark, zamontujemy trampolinę wychodzącą z Działu Administracji i Remontów wprost nad basen. – mówi reprezentant Działu Administracji i Remontów. W istocie praca na tym odcinku prac już się zaczęła, co udokumentowano na poniższym zdjęciu.

W ten sposób sekcja pływacka będzie mogła poszerzyć “repertuar” o skoki do wody, a co odważniejsi studenci będą mogli wykorzystać ją do zrzucenia sesyjnych napięć. Być może się trochę połamią, ale dla budżetu uczelni to nawet lepiej. Będziemy mieli wtedy fundusze na przerobienie wszystkich dużych sal wykładowych na baseny, połączone fikuśną siecią zjeżdżalni i tunelów.

Jako kompetentne media pytamy w imieniu reszty studentów, jakie jeszcze atrakcje będą udostępnione dla żaków i innych Wrocławian. – Kompletnej metamorfozie poddamy toalety na I pierwszym piętrze – tam powstanie strefa jacuzzi. Dzięki nowoczesnym technologiom i odpowiedniej szczelności okien, nie będziemy musieli zamurowywać ich, a użytkownicy jacuzzi będą mogli cieszyć się nieziemskimi widokami pod powierzchnią bąbelkującej wody.

– Oczywiście, zamierzamy też otworzyć strefę Wellness. Masaże, bicze wodne i inne zabiegi, które przyciągną klientelę. Co prawda, będzie to wymagało wielu przebudów, kosztownych i czasochłonnych, ale postaramy się je ukończyć w rozsądnym czasie. – uprzedza Dział Administracji i Remontów.

– Jako namiastkę strefy Wellness, nasi klienci dostaną nieograniczony dostęp do Wielkiej Sauny w C-13. To w końcu jedyna atrakcja, która jest gotowa od dawna.

To jest PaliTechnika, a sezon na saunę był otwarty już dawno.
Artykuł by Wiśnia
Zdjęcie użyczone redakcji przez wykonawcę

Leave a Reply