MSWiA prowadzi konkurs na mema. Prace można nadsyłać tylko na… płytach CD. [SERIO]

Patrząc po firmach it i technologiach, trudno powiedzieć, że Polska jest gdzieś z tyłu. Wiadomo, trudno się bić o czołówkę, ale nie mamy na co narzekać. Jednak tego samego nie można powiedzieć o ostatnim konkursie organizowanym przez MSWiA.

Wszyscy się zgodzą, że dopalacze nie mają miejsca bytu w społeczeństwie. Z tego powodu MSWiA chce by ludzie nadsyłali im memy o tematyce antydopalaczowej do nowej kampanii. Problem jest jednak w tym, że prace należy wysłać pocztą na załączonej płycie CD.

– Cały folder wzorów i odniesień tylko czekał na taką okazję – mówi Olga, internatuka i entuzjastka Reddita. – Memy z GTA: San Andreas, prequelów Gwiezdnych Wojen, Futuramy, no dosłownie wszystko. Dosłownie wszystko poszło na marne, bo ktoś w ministerstwie ostatnią styczność z internetem miał w czasach AoL’a i dial-up’a.

Faktycznie w zasadach czytamy, że zgłoszony mem/gif dostarczony ma być na płycie CD. Dodatkowo w przypadku gifa, ten ma być w rozdzielczości conajmniej Full HD. Internauci i potencjalni konkursowicze krytykują kretyńskie zasady. Płyta CD umarła jeszcze zanim Apple usunęło napęd z iMaców (a jak ludzie wtedy narzekali).

– Zamiast kampani antydopalaczowej mają dwie opcje: kampania informacyjna o płytach CD dla najmłodszych, albo o ich miejscu wśród dzisiejszych technologii dla najstarszych – kontynuuje Olga.

Ministerstwo już wystosowało komentarz na wszelką krytykę.

– Rozpuszczone milenialsy i te ich technologie powinny się dostosować do zasad konkursu – mówi rzecznik. – Jesteśmy w stanie wykonywać naszą pracę od lat na tym samym sprzęcie, i do dzisiaj nie popsuła nam się ani jedna dyskietka. Może jeszcze co? Telefon bez drutu? I tak już wystarczająco trudne jest przegranie CD na dyskietkę na kasetę do Amigi. Niech się cieszą, że mają przywilej korzystać z superzaawansowanych nośników jak CD, a nie wysyłać śmieszne kotki krukami jak za dawnych czasów.

Do skrzynki redakcyjnej doszła nam paczka, w której znaleźliśmy poniższy mem nagrany na płytę winylową:

To jest PaliTechnika. Zmyśliliśmy tylko cytaty.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply