TruskApka – śledź kursy truskawek we Wrocławiu.

Męczy was szukanie dobrych i tanich truskawek? Od teraz nie musicie pytać znajomych gdzie kupili, ani pisać na offtopie, gdzie znaleźć najlepsze. Prezentujemy TruskApkę – waszego nowego asystenta w poszukiwaniu najlepszych owoców w mieście.

Dzięki TruskApce od razu zobaczycie historię cen każdego stoiska w mieście. Poza obserwowaniem trendów możecie również czytać wiadomości i komentarze innych użytkowników. Wszystkie informacje są udostępniane przez innych truskawkożerców i aktualizowane na bieżąco.

– Nie spodziewaliśmy się, że tak trafimy z pomysłem – mówi Patryk, student i założyciel nowego studia PeZet Apps. – To miała być nasza apka na Projekt Zespołowy, ale okazało się, że jest jeszcze bardziej przydatna niż zakładaliśmy. Z kolegami z grupy stworzyliśmy nowe studio i już aplikację rozwijamy w bardziej ambitnym kierunku.

TruskApka pozwala teraz na dodawanie nowych straganów, udostępnianie informacji o cenach oraz śledzenie zagęszczenia klientów w danych lokalizacjach. Wszystkie dane są crowdsourceowane, a potem analizowane przez inteligentny system. Planowana jest funkcjonalność, gdzie przez naciśnięcie jednego przycisku aplikacja zaprezentuje nam optymalne stoisko – pod względem ceny, jakości i odległości. Pod uwagę brana jest pogoda, informacje ze świata truskawkowego biznesu oraz ceny biletów/paliwa na trasie.

– Planujemy jeszcze więcej funkcji i opcji dla naszych użytkowników – mówi Patryk. – Dzięki połączeniu z HealthKit’em będziemy mogli automatycznie dodawać kupione truskawki do dziennego spożycia i liczby kalorii, a nowe funkcje ARKit’a dają nam możliwość rysowania kierunków i znaczników do stoisk z truskawkami na żywo na obrazie z kamery telefonu. Obie funkcjonalności są jeszcze w fazie testów, ale wyglądają naprawdę bosko.

Do końca tego roku studio chce wprowadzić wszystkie zapowiadane feature’y, a na przyszły rok planuje nawet wdrożenie dostaw owoców w partnerstwie z Uberem.

To jest PaliTechnika. Ale cholera, przydałoby się.
Artykuł by Pan Procesor.

One thought on “TruskApka – śledź kursy truskawek we Wrocławiu.

Leave a Reply