Autobus widmo nawiedza PWr.

Nikt nie wie skąd wyjeżdża, ani gdzie dokładnie jedzie. Tajemniczy autobus bez numeru jeździ przez kampus i straszy okolicę. Jedni mówią, że to halucynacje, inni, że to zabłąkana dusza tragicznego kierowcy. PaliTechnika mierzy się ze sprawą pojazdu widmo niczym Tajemnicza Spółka.

Autobus bez trasy i numeru widziany był ostatnio dzisiaj jak jechał przez środek kampusu. Świadkowie mówili o ogniu spod jego kół oraz zglitchowanym wyświetlaczu, który albo nie pokazywał nic, albo jakieś demoniczne inskrypcje.

– Widziałam sama jak nagle wyłonił się zza B-4 i pędził po ulicy jak wariat – mówi Agnieszka, studentka politechniki. – Nie wyglądało jakby ktoś siedział w środku, a tym bardziej za kierownicą.

Od innych słyszymy, że to może być tylko hologram i sprawka samego rektora uczelni.

– Wiadomo nie od dziś, że PWr pozbywa się studentów na lewo i prawo. Ten autobus widmo to nic innego jak plan rektora na wypłoszenie wszystkich z kampusu – mówi anonimowy student. – To przypadek, że na W-4 zamknęli laboratorium z hologramami? Kto tylko może mieć klucz do niego, hę?

Sam rektor odmówił komentarza w sprawie, co wydało się tylko bardziej podejrzane. Do rozwiązania tajemnicy doszliśmy w inny sposób. Okazuje się bowiem, że autobus widać zarówna na mapie iMPK i JakDojadę. To była tylko kwestia wyczekania na odpowiedni moment i złapanie autobusu. Równo o 6:66 pojawił się przed pasażem studentów. Udało nam się porozmawiać z kierowcą i wyjaśnić sytuację.

– P͏o̢ ͞t͜ym, ̡ja͏k ̡o̢st͠atni ́áuto͡b͏ús̀ p͞rzèz̀ p̷rz͟ypad͘ek wjec̷ha̷ł́ ́do ̵p̛i҉ek̀ł̡a,͞ m̨ię̡dz̵y͜ ̡ẃymiara͞m̴i ̸zo̸stał͢a̴ u͟t̡woŕzon̡a͠ ͢wy̡r̨wa͘ ͡cza҉sop͜r͜z͞e̵st͘rz̢e̛n͢na – mówi Ge’al Ghuul, kierowca pojazdu. – N͏or͢m̷al͏nie w ̢p͜i҉e̶k͜lę ̀mam͞ swoją ̵sta͏łą ҉trasę̢, ̵al̢e ͡p͘rze͏z ҉tą͡ ͟wy̴r͡w͏ę ̛na ͢z͟a͞je͟z͟dn̨i͟ ͠c̕zasem҉ ͟prz͘e͞r͝z͝uca mnie ̛d̸o̢ ̛świ͜àt҉a͝ żywyc̢h͏.̢

Jak widać historia ma najlogiczniejsze rozwiązanie. Jeśli kiedyś ujrzycie autobus widmo, to pomachajcie kierowcy.

To jest PaliTechnika. Serio ktoś wie o co biega z tym autobusem?
Artykuł by Issyla.

Leave a Reply