„Bezrobocie S.A.” największym wystawcą tych targów pracy.

Wczoraj i dzisiaj odbywają się Akademickie Targi Pracy w budynku C-13. Mimo szerokiego wachlarza wystawców zawsze znajduje się jeden najpopularniejszy. Ostatnio było to “Niewolnictwo w Katarze“, które zachęciło setki studentów do pracy za granicą. Tak im się tam spodobało, że jeszcze żaden nie wrócił. Podczas tej edycji ATP już wyłoniono faworyta. Jest nim polska firma, specjalizująca się w zatrudnianiu studentów – Bezrobocie S.A.

– Mamy największe stoisko i najlepsze perspektywy zatrudnienia – mówi Michał, stażysta w firmie. – Oferujemy dosłownie nierobienie niczego. W zamian również dajemy jedno wielkie nic.

Firma zdaje się być popularna wśród studentów. Popyt na nicnierobienie jest zawsze wysoki.

– Nie chce mi się klikać kodu, albo robić stand up-ów. Wolę siedzieć na dupie i sobie odpoczywać – mówi Krzysztof, student informatyki.

– Nie robisz nic przez całe wakacje, a wydział i tak zalicza to jako praktyki – mówi Alina, studentka zarządzania.

I w taki oto sposób stoisko, które nawet nie ma ulotek albo fantów, zdobywa serca startujących swoją karierę. Czy po 2 dniu targów dalej będą królować? Co powie jury? Czy zdetronizują ich HRterzy swoim śmiesznym, lecz przerażająco realistycznym, przedstawieniem branży IT?

O tym w kolejnym odcinku.

To jest PaliTechnika. Btw rozdają kinderki.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply