Cały Sosnowiec pod kwarantanną.

Całe armie specjalistów w odzieniu ochronnym wjechały do Sosnowca i zamknęły całe miasto. Nikt nie wjedzie, nikt nie ucieknie, a surowce będą zrzucane helikopterami. To wszystko to skutki koro- nie. Tylko faktu, że Sosnowiec to zadupie.

– Nikt nie chce tu przyjeżdżać, wszyscy z nas się śmieją, turystyka miała być filarem naszej ekonomii, a chyba w takim tempie przerzucimy się z powrotem na ziemniaki – mówi sołtys? burmistrz? cokolwiek tam mają. – Jesteśmy czarną owcą wszystkich polskich miast, nawet gorsi niż Radom. Nie zostaje nam nic innego jak zamknąć się w sobie.

Kwarantanna obejmie całe miasto i okolice. Wszyscy mieszkańcy nie będą mogli wyjeżdżać z miasta, no chyba, że po specjalnych testach psychologicznych, a mieszkańcy co wyjechali są właśnie ścigani międzynarodowymi listami gończymi.

– Jeśli nic z tym nie zrobimy, to ta zaraza rozniesie się po całej Polsce – mówi lokalny epidemiolog. – Kilka tygodni, miesięcy, i kolejne miasta wprowadzą swoje własne paszporty. Nie potrzeba nam więcej czarnych dziur na mapie. Nawet jeśli mają malownicze miejsca w mieście, z których sam bym robił widokówki.

Płacimy wysoką cenę za bezpieczeństwo innych miast.

To jest PaliTechnika. No dobra, Radom wygrywa tylko lotniskiem.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply