Czas na cosemestralny Puchar Złotego ECTSa. Kto uwali najwięcej studentów?

Kolejna sesja to czas na kolejny Puchar Złotego ECTSa. Jest to prestiżowy plebiscyt wyróżniający najbardziej wymagających i bezwzględnych prowadzących. Kto weźmie puchar ze sobą do biura? Czy ktoś pobije legendarny rekord 2 zaliczeń na cały rok?

– W dzisiejszych czasach trudno o kompetentnych pracowników, a tym bardziej o kompetentnych studentów – zaczynał przedmowę znany wrocławski doktor magister matematyki. – Uwalanie studentów to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. To my stoimy na straży świetności i inteligencji świata.

Tegoroczny plebiscyt tytułowany jest klasycznym cytatem, nawiązującym również do nowo wprowadzonej nagrody w dziedzinie rachunkowości i statystyki.

– Wszyscy bowiem wiemy, że Jeden uwalony student to tragedia. Ale 1000 to już statystyka – kontynuował mówca. – Dziś nagradzamy najlepszych twórców takich “statystyk” Złotymi ECTSami.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż 4 profesorów z Wrocławia. Nagrodzeni zostali w kategoriach:

  • “Najbardziej Konsekwentny” – co semestr uwala podobnie imponującą liczbę studentów
  • “Odwrotny Gotowiec” – za przygotowanie testu z kompletnie innego materiału niż zostało to zapowiedziane
  • “Ying-Yang” – za zachowanie równowagi. Przykładem jest uwalenie tylu studentów, ilu dostało u innego prowadzącego przepis
  • “Punktualny” – za niesprawdzenie bądź niewstawienie wyników w przeznaczonym czasie. Plusem jest brak ocen w czasie trwania rozdania nagród

Jest to rekordowy rok dla wrocławskich prowadzących. Mimo rywali z uczelni w całym kraju wyszli oni zwycięsko. Ich studenci niekoniecznie.

To jest PaliTechnika. A Wy których prowadzących nagrodzilibyście jaką statuetką?
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply