Facebook dostarczy do szpitali ponad 20 tys. nowych reakcji.

W szpitalach brakuje sprzętu, maseczek, leków oraz wielu, wielu rzeczy niezbędnych do walki z pandemią. Polski oddział Facebooka wie o tym, i wiedząc również o swoich zasobach postanowił wiele z nich udostępnić medykom. Po weekendzie do polskich szpitali trafi niemal 20 tysięcy nowych reakcji.

– Mamy ich zbyt wiele, a wiemy, że w szpitalach zaczyna już powoli ich brakować – mówi Marek Cukierszczyt, szef polskiego oddziału Facebooka. – Zebraliśmy nieużywane reakcje, które już dzisiaj pakujemy do wysyłki. Znajdą się tam takie klasyki jak “Lubię to!” i “Wrr”, ale także i pełen pakiet najnowszej, czyli “Care”.

To fakt, że w szpitalach występuje ogromny deficyt reakcji. Jest na tyle źle, że pacjenci zaczęli korzystać z LinkedIn’a i jego emotek pod postami. Inni już z desperacji odkurzyli stare, pikselowe emotki z Gadu-Gadu.

– Leżę tu już 4 dzień i czekam na test. Jedyne co mnie trzyma przy duchu to nowa żółta buźka trzymająca serduszko – mówi pan Mirosław, pacjent. – Koledzy z pokoi obok nie mają tyle szczęścia. Im starczyć musiały zwykłe “lajki”, czy już nawet nie animowane “Wow”, na co zareagowałbym dając płaczącą buźkę.

Lekarze już się cieszą z zacnych datków. Niektórzy narzekają, że faktycznie maseczki by się bardziej przydały, lecz w ostateczności najwyżej wszyscy założą na twarz “angery” i będą walczyć dalej.

To jest PaliTechnika. Trzymajcie się w tej pandemii!
Artykuł by M4gda.

Leave a Reply