Już wiemy co zapowie Apple na wrześniowej prezentacji. PejsID, iPad Pro(tate) i nie tylko!

Wrzesień to miesiąc dwóch rzeczy: Studentów śmiejących się z uczniów idących do szkoły oraz jak co roku prezentacja Apple. Tradycyjnie przed nią pojawiają się jakieś mniejsze przecieki, ale tym razem firma przeszła samą siebie. Oto X rzeczy, które firma z Cuppertino zapowie 12 września.

 1. PejsID.
  508775256-640x640_waifu2x_photo_noise3_scale_tta_1.png

  Okazało się, że zaporowa cena $1000 (ok. 5000zł) nie jest taka zaporowa dla pewnej społeczności z Izraela. Dzięki popularności iPhone’a X oraz ilości zebranych danych o owłosieniu żydów, Apple rozwinęło technologię rozpoznawania twarzy FaceID o pejsy.
  – Każdy pejs jest inny, i nie znajdziemy dwóch takich samych. – słyszymy seksowny głos Philla Schillera na nagraniu z próby prezentacji. – Nasze rewolucyjne kamery są w stanie zarejestrować kazdy osobny włos wychodzący spod kapelusza użytkownika.

 2. iPad Pro(tate).

  iPad-Pro-3.jpg

  Nowy tablet amerykańskiego giganta wygląd zawdzięcza postępowi, jakim jest iPhone X. Teraz każda ramka będzie równa, czyli żegnamy przycisk. iPad Pro(tate) zawdzięcza niemarketingową nazwę niecodziennej implementacji technologii FaceID (PejsID dostępne tylko w nowym iPhonie XS). Otóż wykrywanie twarzy działa tylko w jednej orientacji. Jako, że teraz podnosząc tabet nie będziesz wiedział, czy trzymasz go dobrze, czy źle, zapewnie obrócisz (rotate – eng.) go z 5 razy zanim albo wykryje w końcu twarz, albo się poddasz i wpiszesz kod.
  Z danych wykopanych z iOS 12 wiemy również o iPad Prostate, nowej funkcji aplikacji Health, z którą nie nalezy mylić nazwy sprzętu (sonda sprzedawana osobno).

 3. Apple Scooter – Apple Hulajnoga

  scooter

  Plotki o samojeżdżącym samochodzie okazały się prawie prawdziwe. Jabłuszko pracowało jednak nad hulajnogą nowej generacji.
  – Autopilotem jest nasza ukochana i niezawodna Siri. – widzimy na amatorskim nagraniu mówiącego do siebie Tima Cooka. – Dlatego hulajnoga nie ma kierownicy.
  Pomimo braku silnika hulajnogę wciąż trzeba ładować. Bez prądu i tak nią nie posterujesz. Dodatkowo konstrukcja nie pozwala na odbijanie się prawą nogą, bo “Johnny Ive tak chciał”.

Wszystkie te produkty i technologie dotrą w ręce konsumentów do końca września. Ceny starych iPhone’ów tradycyjnie spadną o $100 każdy. Ceny nowych produktów z kolei prezentują się następująco:
– iPad Pro(tate) – $1100 za wersję 4G 16GB
– iPhone XS, XL, XXL (wersja na rynki amerykańskie) – odpowiednio $1000, $1100, $599 + podatek
– Apple Scooter – $2000, dodatkowo jednak dostępna będzie kierownica za dodatkowe $137

To jest PaliTechnika. Gwarantujemy sprawdzalność 50%. Albo tak, albo nie.

Leave a Reply