Międzyzdroje zmieniają nazwę na Koronapolis.

Międzyzdroje od dekad znane są jako jedna z mniejszych stolic przeciętnych miejscowości nadmorskich plażowiczów. Po ostatniej epidemii jednak specjalizacją miasteczka już nie są zbyt drogie gofry oraz zawalona śmieciami plaża, a łatwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Z tego właśnie powodu władze miasta postanowiły zmienić tabliczkę z nazwą miejscowości.

– Już wcześniej radni mieli pomysł na zmianę nazwy na “Drogie Lody” albo “Brudplaża Większa”, lecz żadne nie pasowały tak jakoś specjalnie – mówi pracownik urzędu miasta Międzyzdroje Koronapolis. – “Koronapolis” z kolei idealnie oddaje atmosferę i specjalność naszego regionu.

Koronapolis, bo tak nazywać się teraz będzie miasto, swoją nową nazwą ma przyciągnąć turystów z całego świata, a w szczególności regionów zagrożonych wysokim występowania morderczego wirusa. Pierwszymi rozporządzeniami pod nową nazwą jest zakaz chodzenia z maseczką, czy też zamienienie płynów do dezynfekcji na kremy do opalania.

– Nie pozwolimy teraz, by nasz biznes turystyczny od tak po prostu upadł – mówi prezydent, czy kogo oni tam mają. – Jeśli pojawi się szansa, że COVID zniknie, to nasz w tym interes by trwał póki Koronapolis stoi w tym miejscu!

Już teraz miasto zaprasza turystów z całego kraju, Europy, i świata na wakacje. Dla przylatujących z USA przewidywane są specjalne bony, ale ceny dla nich i tak były by normalne.

To jest PaliTechnika. Korona is in the air.
Artykuł by Arucho.

Leave a Reply