Nintendo wypuszcza Switcha bez ekranu, który jest bardzo dziwnie podobny do Wii U.

Z ostatniej chwili. Nintendo poza Switchem Lite zamierza wypuścić nowego Switcha Base – edycję konsoli bez ekranu, zaprojektowaną tylko pod grę na telewizorze. Po nowym, mniejszym Switchu bez “switchowania” ruch dziwi mało kogo, lecz nie w tym rzecz. Konsola wygląda podejrzanie podobnie do Wii U, poprzedniego sprzętu japońskiego giganta.

– Nintendo Switch Base to zupełnie nowy system, i sposób na granie w wasze ulubione tytuły – mówił Yoshiaki Koizumi, główny producent konsoli. – Nie ma ekranu, gdyż zaprojektowany jest tylko dla gry na telewizorze. Nie zmienia to faktu, że wciąż możecie ekscytować się swoimi grami, tak jak i na zwykłym Switchu.

Konsola jest podłużna, co według projektantów pozwoliło na lepsze chłodzenie. Dodatkowo sprzęt ma osobliwy przód, który wygląda jak zaklejone taśmą klejącą wejście na płyty, oraz dziwne wejście na kartridże, które wygląda jak doklejone na gorący klej do pudełka.

– Nintendo Switch Base jest bardzo tanie w produkcji. Właściwie to prawie jakbyśmy mieli już je prawie gotowe – mówi manager hardware’u w Nintendo, Staruya Kon Sora. – Jesteśmy oszczędną, ale i zaradną firmą, więc nie należy dziwić się niskiej cenie używanego Wii U.

Konsola ma trafić do sklepów w tym samym czasie co Switch Lite, albo jak śmieją się pracownicy firmy, “już dawno jest na rynku”.

To jest PaliTechnika. Tylko Switch Lite to prawda.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply