Nowy projekt placu Społecznego. “W Cities: Skylines działa”.

Przebudowa placu Społecznego idzie pełną parą. Mimo już wcześniej sfinalizowanego projektu dopiero teraz dowiadujemy się o wprowadzonych poprawkach. Wszystkie stare wizualizacje już są nieaktualne, a zaprezentowana została nowa, stworzona przez najlepszych urbanistów, projektantów oraz jednego gracza Cities: Skylines.

– Po wielu dniach pracy wpadliśmy na tak niesamowity projekt, że został on przyjęty od razu i miasto nawet samo chciało dopłacić za zmianę inwestycji – mówi Damian Kreślarz, projektant. – Nie obyło się oczywiście bez latania z papierami po urzędach i kopertami żeby nie zaprzątać sobie głowy sądem.

Nowy projekt skrzyżowania ma zapewnić połączenie: Traugutta – plac Wróblewskiego – most Grunwaldzki – most Pokoju – Na Grobli.

Jak zapewniają projektanci, z każdego tego miejsca będzie dało się bez zatrzymywania dojechać się w pozostałe. I nie, nie będzie to ogromne rondo, a skomplikowana sieć tuneli i estakad.

– Inspiracją było moje miasto w Cities: Skylines – mówi prezydent miasta Jacek Sutryk. – Po kilku godzinach grania zauważyłem, że jedno miejsce podobne jest do placu Społecznego. Po wejściu w statystyki zobaczyłem, że przepływ aut znajduje się między 88% a 94%. I to bez modów. Podesłałem mapkę naszym projektantom i stworzyli oni cuda, po których przejedziemy jeszcze w tym roku.

Podczas gdy przygotowywano projekt, pojawił się pomysł prostego wgrania moda na brak kolizji aut, ale miejskie zakłady ubezpieczeniowe zagroziły sprawami w sądzie.

To jest PaliTechnika. Podziemne rondo ze zjazdem, który jest zaraz nad wjazdem? W Cities działa.
Artykuł by Pan Procesor.

Leave a Reply