Papież Franciszek pomodli się razem ze studentami o wczesną godzinę zapisów.

Papież Franciszek zapowiedział specjalną wizytę do Polski. Nie będzie ona trwała długo, gdyż papież przyjedzie tylko na jedyną w swoim rodzaju modlitwę ze studentami PWr. Tego lata na terenie kampusu PWr Franciszek zaprasza na mszę w intencji wczesnego terminu zapisów.

– Niezmiernie się cieszę z zaproszenia kochanych studentów PWr. – mówi Franciszek. – Oczywiście, że przyjadę i pomogę młodym ludziom dostać wczesną godzinę zapisów. Sam kiedyś byłem na ich miejscu, więc wiem jak strasznie i beznadziejnie się muszą czuć.

Władze uczelni zakładają, że na mszy pojawi się większość studentów, nawet tych niewierzących. Z tego powodu modlitwa odbędzie się najprawdopodobniej na świeżym powietrzu. Gdyby powierzchnia kampusu nie starczyła, studenci mieszkający w akademikach zapowiedzieli chęć przyjęcia Ojca Świętego.

– Udekorowaliśmy już okienko żeby z niego mówił i zorganizowaliśmy krzesło z pokoju kolesia, którego nie ma przez tydzień od bardzo dobrego kolegi. – chwalą się Adam i Filip, mieszkańcy “Wittigowa”.

Żeby nie wzbudzać zbędnego zainteresowania Franciszek ogłosił, że po Wrocławiu poruszać się będzie komunikacją miejską. Miasto na to odpowiedziało jednak wynajęciem prywatnej limuzyny dla duchownego, “żeby nic mu się nie stało”.

To jest PaliTechnika. Nadzieja na wczesne zapisy i wizyta zostały zmyślone.

Leave a Reply