Pierwszy tydzień studiów za nami. Wybrano trójki klasowe i wychowawców.

Dzisiaj studenci mieli swoje pierwsze zajęcia i wykłady. Na godzinie organizacyjnej wybrani zostali starości, zastępcy i skarbnicy klasowi oraz grupy poznały swoich wychowawców.

Inaczej niż co roku, pierwsze zajęcia odbyły się dopiero 2.10. Poprzedni dzień wyznaczony został bowiem na organizację i przydzielenie wychowawców do grup. Uczelnia w ten sposób chciała uniknąć absurdalnych przydziałów sprzed roku.

– Teleinformatyka miała przydzielonego profesora od filozofii – mówi starosta roku. – Doktor prowadzący telekomunikację z kolei został wychowawcą informatyki po angielsku. On nawet nie zna angielskiego!

Wszystkie informatyki na uczelni już mają przydzielonych wychowawców prowadzących przedmioty programistyczne. Pozostałe kierunki mniej więcej trafiły z wychowawcami, jedne lepiej, drugie mniej.

– Zamienili nam profesora filozofii na człowieka od architektury komputerów – mówi Kuba, student teleinformatyki. – Z kim mamy teraz rozmyślać nad światem i polską sceną Starcrafta? Tutaj ktoś na wychowawczej powie coś nie tak i od razu do tablicy rysować sumator.

Uczelnia zapewnia, że prowadzący zostali dobrani optymalnie przez algorytm wygenerowany z pomocą sztucznej inteligencji i machine learningu. Skargi oczywiście można składać przez Edukację, lecz najbliższa zmiana wychowawców formalnie nastąpić może dopiero w następnym semestrze.

To jest PaliTechnika. Jak nazwa mówi, starostą powinien zawsze zostać najstarszy.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply