PKL S.A. chce wykupić patenty PWr. “Takiej kolejki to my jeszcze nie widzieliśmy”.

Polskie Koleje Liniowe S.A. zamierza wykupić od Politechniki Wrocławskiej patenty, które posłużą do skontruowania kolejki nowej generacji. Zarząd spółki nie może wyjść z podziwu, bo takiej kolejki to jeszcze nie widzeli. Mowa tu oczywiście o kolejce po stypendia rektora w budynku C-13.

– Na przstrzeni lat zbudowaliśmy mnóstwo kolejek – mówi prezes zarządu w wywiadze dla PaliTechniki. – Na Kasprowy, Gubałówkę, Żar czy na Palenicę. Ale nigdy, jeszcze przenigdy w branży nie widziałem takiej kolejki. To naturalne, że tylko chwyciłem za telefon, zadzwoniłem do rektora i dyplomatycznie powiedziałem “dej”.

Z niedawno otrzymanych informacji już wiemy, że kolejka liczy ok. 350 osób, a ma przepustowość ok 100 osób na godzinę. Są zarówno miejsca stojące jak i siedzące – na podłodze.

– Bardzo interesuje nas również system ogrzewania – kontynuuje prezez. – Technologia, przy której temperatura w pomieszczeniu wynosi 38 stopni, gdzie na zewnątrz jest ledwo 12 niesamowicie przydałaby się w górach.

Uwagę na siebie zwróciła także kolejka to “trumienki”. Zarząd zainteresowany byłby nią gównie ze względu na długość.

– Jeżeli sięga od kampusu aż do Wittigowa, to na Rysy też pojedzie – komentuje prezes.

Z nieoficjalnych infromacji wiemy, że rektor chętnie się zgodzi, jeśli naprawią Polinkę tak, by w następne lato w końcu nie zahaczała o drzewa.

To jest PaliTechnika. Ale kolejka w C-13 to nie fejk. Aaani trochę.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply