Pobito rekord gitarowy na wrocławskim rynku. Tysiące zagrały razem “All Star” Smash Mouth’a.

Już tradycyjnie dzisiaj, czyli 1 maja, odbyło się bicie gitarowego rekordu Guinnessa. Tysiące ludzi z całego kraju z gitarami w rękach wspólnie zagrali taki ponadczasowy klasyk, jakim jest “All Star” Smash Mouth’a.

– Gitary na ogół nie wyciągam, nie lubię wkurzać sąsiadów, ale na taki rekord musiałem już przyjść – mówi Zbigniew, student i gitarzysta. – “Hey Joe” trenowałem od zeszłego roku w wolnych chwilach, jak ktoś wiercił w ścianie. Czekaj, jak to nie gramy “Hey Joe”?!

By zmienić trochę formułę wydarzenia, i przy okazji wprowadzić trochę zmian, bo ile można grać “Hey Joe”, organizatorzy postanowili, że uczestnicy wykonają w tym roku “All Star” zespołu Smash Mouth. Podobno wszyscy i tak znają słowa, a linia melodyczna nie powinna stanowić problemu, nawet dla początkujących.

– “Hey Joe” gramy co roku, czas na jakieś zmiany – mówi zagraniczny gość, Sherman Reck z zespołu Mathematica. – Wybraliśmy coś na czasie, co każdy zna, co każdy lubi, co każdy też jednocześnie nienawidzi. “All Star” wydał nam się jedynym logicznym wyjściem.

Wszystkich niezadowolonych organizatorzy zapraszają do wejścia na scenę i rozwalenia swojej gitary jak prawdziwy rockman.

To jest PaliTechnika. Przyznajcie się, teraz leci wam to w głowie.
Artykuł by M4gda.

Leave a Reply