Podczas debaty kandydatów na rektora PWr padały pomysły, o których pisaliśmy lata temu.

Kto nie widział, niech wie, że stracił. Wczorajsza debata kandydatów na rektora PWr była faktycznie jedną z najprzyjemniejszych debat, w której głównym wrogiem był krótki czas na odpowiedź, a nie przekonania kandydatów. Wiele można było się z niej dowiedzieć o priorytetach każdego z profesorów, a także o ich planach na przyszłość kampusu. Nie obyło się bez subtelnego sugerowania niższości zeszłorocznego pochodu i juwenaliów, ale nie o tym dzisiaj (chociaż czas na to jest zawsze i wszędzie). Dzisiaj piszemy o tych wielkich planach na innowacje na Politechnice Wrocławskiej. Otóż wydaje się nam, że sporo z nich zostało zaczerpniętych… no od nas. Zobaczmy w takim razie jak kandydaci chcą unowocześnić PWr.

Głównymi pomysłami były:

  • Nowy elektroniczny system obsługi studentów
  • Innowacje w Strefie Kultury Studenckiej
  • Browar PWr

Są to same ciekawe, i w zasadzie ekscytujące pomysły. Wiemy to dobrze, bo sami na podobne wpadliśmy już lata temu. Zobaczmy więc, które. (Dla niewtajemniczonych, linki będą na czerwono)

Nowy elektroniczny system obsługi studentów

Podobno prace nad takim systemem już trwają, i w czasie ma stać się rzeczywistością. Pewnie taką samą, jak załatwianie spraw w dziekanacie bez donoszenia wydruku samemu. My jednak już o tym pisaliśmy prawie 2 lata temu tutaj.

Czy zaimplementowane zostaną te same funkcje? Czy może jednak Flash jako asystent, zakładka “dla rodziców” oraz niezawodność podczas zapisów to zbyt wysokie wymagania?

Innowacje w Strefie Kultury Studenckiej

Strefa Kultury Studenckiej ma stać się miejscem wielkich imprez i wydarzeń. Miejsce ma mieścić znacznie większe zgromadzenia niż dotychczas oraz oferować wiele nowych serwisów dla odwiedzających. My jednak pytamy kandydatów, po co ograniczać się do SKS-u? Nie lepiej może przebudować całe Technopolis?

Jeżeli SKS może mieścić ogromne imprezy, to jak większe mogłaby specjalna wydzielona pod to część kampusu! I jeszcze ta mała odległość od sal zajęciowych tylko skłoni studentów do korzystania z oferty kulturowej PWr. Oczywiście wiadomo, że nie każdy jest fanem techno, czy muzyki elektronicznej. Silent disco z różną muzyką dla każdego słuchacza wskazane.

Browar PWr

To może lekkie naciąganie, ale sens ten sam. Kandydaci wspominali o utworzeniu browaru PWr. Brandowane uczelnią piwerko miałoby wspomóc promocję politechniki, Strefy Kultury Studenckiej, oraz przy okazji zarabiać na siebie. Skoro mowa o jednym piwie, to czemu nie o całym monopolowym?

Studenci mogliby wybierać nie tylko między “Polibudowym Mocnym” i “Lagerem Wieży Magów”, ale także i innymi trunkami, może też tworzonymi przez inne uczelnie. Taki kufel albo kieliszek na pewno by pomogły niektórym studentom zwalczać stres przed, w czasie i po egzaminie.

Podsumowując, debata była spoko, bo takie pomysły są bliskie naszym. Kto wie, jeśli tak pójdzie dalej, to zobaczymy wykłady w VR, a Wydział Elektroniki spotka się z astronautami NASA.

To jest PaliTechnika. Zbieżność pomysłów była (chyba) przypadkowa.
Artykuł by Kapucyn.

Leave a Reply