Przez ładną pogodę Wyspa Słodowa przegoniła populacją Islandię.

Mamy pierwszą oznakę wiosny. Temperatury w okolicach 21°C tylko zachęcają studentów do opuszczenia nor i piwnic w celu skorzystania ze świeżego powietrza i piwka pod chmurką. Nie dziwi więc fakt, że po analizie ekspertów Wyspa Słodowa została jedną z najbardziej zaludnionych wysp Europy.

– Jest godzina 13 i szacujemy, że na wyspie znajduje się ok. 360 tys. ludzi – mówi dr Henryk Tatra. – To już jest więcej niż cała populacja Islandii.

W 2016 roku liczba studentów we Wrocławiu wynosiła ok. 120 tys. Znaczy to, że miejsce jest popularne nie tylko wśród młodych ludzi.

– Mam 76 lat, ale w taką pogodę aż szkoda nie wyjść na spacer – mówi pan Leszek Bosman, emeryt. – No i jest z czego korszystać. Całe życie czekałem, żeby w końcu się tu legalnie napić.

Wysłaliśmy na wyspę naszego korespondenta, Kapucyna, ale widocznie bawi się zbyt dobrze, by zdać relację. Ostatnio widziany był gdy szykował grilla na wywróconym stalowym płocie. Jeśli ktoś go znajdzie, niech powie mu, że ma artykuł do dokończenia.

To jest PaliTechnika. Ale pogoda jest ładna, warto wyjść.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply