Przez liczne skargi PWr wyłącza Edukację i wraca do papierowych indeksów.

Takiego zwrotu akcji na pewno nikt się nie spodziewał. Ktoś by pomyślał, że z takim feedbackiem i ilością skarg na systemy elektroniczne PWR’u te zostaną usprawnione/naprawione, lecz stało się zupełnie odwrotnie. Z powodu licznych narzekań studentów PWr wycofuje system Edukacja.CL i JSOS 2.0. Uczelnia wraca do “starych dobrych” indeksów papierowych.

– Odkąd uruchomiliśmy system napływają do nas same skargi – mówi jeden z administratorów Edukacji. – A, że tu generator planu nie działa, albo znowu brakuje prawa do zapisów. Mamy to już za przeproszeniem gdzieś. Sami ledwo wytrzymujemy, więc postanowiliśmy odpiąć wtyczkę z kontaku, zamknąć te tostery, na których to stoi i wrócić do papieru.

Pytamy dziekanat jak będzie wyglądała migracja danych z wersji cyfrowych na papierową. Czy wyłączona zostanie elektroniczna legitymacja studencka? W jaki sposób będą wyglądały zapisy i wgląd w dane?

– Elektroniczna legitymacja zostanie, nie ma się co martwić – uspokaja pani w dziekanacie. – Żeby zobaczyć dane wystarczy ustawić się w kolejce do nowego okienka i tam pracownik wyciągnie odpowiednie teczki. Zapisywać będzie się fizycznie podpisując się na listach wywieszonych przy odpowiednich salach. Oczywiście które zajęcia gdzie się odbywają bedzie trzeba odkryć samemu.

Na informację o planie wyłączenia Edukacji studenci odaprli, że to przecież taki dobry system i wszystko w nim działa, i nie ma potrzeby go wyłączać.

To jest PaliTechnika. Jak wyglądał czas przed internetem?
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply