Student użył wypożyczonej karty graficznej do projektu. Totalnie.

Pewnie nie każdy o tym wie, ale uczelnia chętnie bądź niechętnie użycza swojego sprzętu komputerowego. Między innymi karty graficzne, które przydatne są do szeregu obliczeń, szczególnie te Nvidii do raytracingu. Rozmawiamy o doświadczeniu z wypożyczenia takiej karty z Miłoszem, studentem Informatyki W-4.

– W tym semestrze pracujemy nad projektem aplikacji webowej służącej do wykonywania transformacji i działań na obrazkach od użytkownika za pomocą deep learningu i tego typu rzeczy – mówi student. – W ramach tego udało się nam od wydziału wydębić jednego RTX’a 2080Ti, który niesamowicie sprawdza się zarówno przy skomplikowanych obliczeniach, ale i odpalaniu na VR SUPERHOT’a czy Boneworks.

Jak nas informują studenci, co drugi dzień spotykają się grupką u jednego by “rozgrzać sprzęt”. Używają do tego najlepszych tytułów dostępnych na gogle wirtualnej rzeczywistości, jak i gier AAA na pecety.

– Żeby szybciej chodził algorytm, przed procesem rozgrzewamy wszystkie rdzenie CUDA na karcie grając w wymagające tytuły – mówi jeden z członków grupy projektowej.

Nie pytaliśmy uczelni o komentarz, bo przekonali nas do tego chłopacy oferując 2 zimne browary i sesję w Beat Sabera.

To jest PaliTechnika. Ale serio.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply