W-8 już kolejny rok z rzędu będzie miało tą samą koszulkę juwenaliową.

Kto lubi USB bardziej od samego USB Implemeters Forum? Wydział Informatyki i Zarządzania. Mimo, że do juwenaliów jeszcze długa droga, to W-8 już wybrało swoje koszulki. I znowu będą o USB.

– Do 3 razy sztuka, raz a dobrze, to przecież ponadczasowe klasyki – mówi Karol, student informatyki. – To już jest tradycja, by koszulki naszego wydziału były o najlepszym złączu na świecie.

Mimo wielu prób na złamanie serii zwycięstw wzorów z wtyczkami, te jeszcze nigdy się nie poddały.

– Próbowaliśmy naprawdę wielu rzeczy – mówi Justyna, studentka inżynierii zarządzania. – Był wzory nawiązujące do ciągle wałkowanych baz danych i systemów statystycznych, nawet mieliśmy własną próbę legendarnego “NIE W4RTO”. USB zawsze zwycięża. Nie inaczej będzie i w tym roku.

“Pozycja nie ma znaczenia” to wzór, który wygrał konkurs jeszcze przed jego ogłoszeniem. Odhacza wszystkie wymogi, które musi spełniać wzór. Jest o USB i zawiera podtekst. Koszulka już ma wielu zwolenników, ale i niemałe grono przeciwników.

– Ciągle o tym USB i USB, a nigdy o innych standardach – narzeka Hubert, student W-8. – Gdzie jest niby Ethernet? Albo już kompletnie połączenie bezprzewodowe? Jasne, USB-C teraz obsługuje wszystko po interfejsie, PCI-E, Thunderbolt, DisplayPort, ale ile można?

Koszulki zdobyć będzie można dopiero przed juwenaliami. Albo załóżcie jakąkolwiek z poprzednich lat, to bez różnicy.

To jest PaliTechnika. Nie W8rto.
Artykuł by Issyla.

Leave a Reply