W Nowej Zelandii wyhodowano nowy, wegetariański gatunek kiwi.

Niesamowite wieści zza oceanów. Naukowcu z Nowej Zelandii odkryli sposób na uratowanie endemicznej fauny, jednocześnie zadowalając wegetarian i smakoszy egzotycznego drobiu. Wyhodowali oni bowiem pierwszy na świecie wegetariański gatunek kiwi.

– Zwierzątko łączy wszystkie plusy obu rodzajów kiwi, smak, wartości odżywcze, i przyjemność z mordowania niewinnych stworzeń – mówi dr Samuel Keewee. – Dzięki niespotykanej wcześniej mieszance genowej stworzyliśmy pierwszy drób zdatny do jedzenia przez wegetarian.

Zwierzę, owoc? ma zrobić furorę na świecie. Nawet beyond meaterzy, czy inni entuzjaści kotletów sojowych nie mogą konkurować z wszechstronnością nowego gatunku. Pojawiają się jednak głosy sprzeciwu, że nowe kiwi to wciąż żyjąca i czująca istota. Dla nich dr Keewee ma specjalną odpowiedź.

– Nasze kiwi nic nie czują, nie wydają żadnych dźwięków oraz po przecięciu przestają się ruszać – mówi specjalista. – Po części to dlatego, że nie daliśmy im nerwów i organów głosowych, ale jakoś jak kroicie pomidora to nie sprawia wam to przykrości.

Czy jesteście amatorami egzotycznego drobiu, czy lubicie jak wasze owoce skaczą po stole jeszcze przed podaniem, nowe kiwi na pewno trafi w wasze serca.

To jest PaliTechnika. Trzeba uważać na kości.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply