Widzieliśmy już JSOS 3.0. Zakładka dla rodziców i asystent głosowy to tylko niektóre z nowości.

System JSOS 2.0 miał zastapić już starusienką Edukację.CL. Jak wyszło wie każdy i używamy obu naraz. JSOS 3.0, nowa, ulepszona wersja serwisu, ma za zadanie zastąpić obie wersje i wnieść sporo nowych usprawnień. Spędziliśmy z systemem ok. 15 minut i możemy spokojnie powiedzieć, że teraz numerki odpowiednio oceniają serwisy.

 1. Nowa zakładka dla rodziców.

  29433006_1990383221226510_7843812564101234688_o

  Od teraz rodzice będą mieli własne konto do monitorowania postępów swoich pociech. Konto takie ma dostęp do wszystkich danych, informacji i wiadomości połączonego konta studenta. Wprowadzona została także opcja wysłania usprawiedliwienia wraz z podpisem i maila ze skargą na prowadzącego.

 2. Logowanie się kartą kredytową.

  Screenshot 2018-06-26 at 21.19.36.png

  Od teraz będzie można bezpośrednio podpiąć swoją kartę (lub karty) kredytową do konta w JSOS’ie. Poza szybszymi opłatami i rozliczeniami będzie można się logować samą kartą. Wystarczy podać jej numer oraz kod PIN. Inne opcje pozwalają korzystać również z CVV, daty ważności, podpisu i samej karty. Te dwie ostatnie opcje dostępne są dla użytkowników komputerów z trackpadem i telefonów z modułem NFC.

 3. Inteligentny asystent.

  maxresdefault.png

  Flasha chyba każdy zna. Za każdym razem logując się do JSOS’a 2.0 można zobaczyć jego podobiznę. Od teraz Flash, a raczej F.L.A.S.H. – Fascynujący Luźny Asystent Syntetyczny z Humorem, będzie pomagał na każdym kroku. Podpowie, które pola należy wypełnić podczas rekrutacji (np. jaką odległość najlepiej wpisać żeby łatwiej dostać akademiki), sam rozłoży opłaty na raty, wypełni ankiety kursów bazując na otrzymanych ocenach a także sam zareklamuje i napisze do prowadzących w sprawie ocen. Jak już zauważyliście na screenach ma on czerwone oczy. Zapalają się wtedy, gdy nasłuchuje mikrofonu (czyli zawsze). Jest to jednak bardzo zaawansowana sztuczna inteligencja i należy się do niej zwracać z szacunkiem. Z naszych testów po 10 minutach obrażania robota ten zdążył zareklamować wszystkie kursy z pozytywnymi ocenami i nazwać prowadzących “grubymi świniami”. Z pewnością możemy powiedzieć, że konto testowe przekroczyło deficyt ECTS dwukrotnie.

 4. System ma działać podczas sesji i zapisów.

  Dosłownie to co wyżej. System ma działać nieprzerwanie i wywalać się tylko w najgorszych możliwych momentach. Dzięki asystentowi serwis wie dokładnie kiedy czekasz na ważną wiadomość czy musisz natychmiastowo załatwić sprawę w dziekanacie. Teraz inteligentnie będzie odcinał dostęp, osobno dla każdego studenta.

To jest PaliTechnika. Obrazek z rodzicami został bezczelnie zerżnięty z offtopu. Ten i jeszcze lepsze znajdziecie pod #w4meme.

Leave a Reply