Wrocław wprowadza tramwaje bezpodłogowe.

Innowacji wrocławskiego MPK nie brakuje. Po tramwajach z kołami czy turnieju czterech zwrotnic nadszedł czas na nowatorskie zmiany. Pasażerowie narzekali, że pojazdy niskopodłogowe są wciąż za wysoko, więc na ulice Wrocławia za chwilę wyjadą tramwaje bezpodłogowe.

– To kolejny krok do dostępnego dla wszystkich Wrocławia. – mówi rzecznik MPK Patrycja Dłoga. – Tramwaje bezpodłogowe nie mają problemu z wysokim progiem dla wsiadających, bo wysokość jest praktycznie ta sama co ziemi.

Nowe tramwaje to tak naprawdę wcześniej przerobione aktualne pojazdy. W środku wciąż znajdziemy krzesła, kasowniki i uchwyty. Zabraknie podłogi, ale w zamian na wejściu każdy dostanie deskorolki. Osoby na wózkach mogą “zaparkować” w specjalnej strefie, a dla osób z kulami przewidziane są na nie mini rolki.

– Rozwiąże to także problem z przepchanymi tramwajami – kontynuuje rzecznik. – Jak ktoś nie znajdzie dla siebie deskorolki, a zostanie w tramwaju, fizyka zrobi swoje i przesunie go przez cały pojazd do wygodnego leja wyrzucającego pasażerów na ulicę.

Nowe tramwaje bezpodłogowe zastąpią obecne niskopodłogowe. MPK już pracuje nad podobnymi autobusami oraz własną wersją hulajnóg elektrycznych z samą kierownicą.

To jest PaliTechnika. Prawie jak w Flintstonach.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply