Wrocławskie MPK zajęło pierwsze miejsce w wykolejaniu synchronicznym.

Dzisiaj rano mieszkańcy Wrocławia mogli być świadkami najlepszego przedstawienia w historii miejskiego transportu publicznego.

Jeszcze przed godziną 9 dwa tramwaje wykoleiły się synchronicznie, odpowiednio przy Arkadach i ul. Pomorskiej.

– Ta choreografia, ten styl i sztuka. Był to najlepszy performance ostatnich lat na tych torach – mówi pan Tograf, samozwańczy doktor sztuki. – Te zwinne ruchy i przeniesienie środka ciężkości poza tory. Po prostu majstersztyk. Brawa dla motorniczych i wszystkich zaangażowanych w przedstawienie.

Równoległe wykolejenia to względnie nowy termin dla wrocławskiego MPK. Wcześniej zdarzały się podobne przypadki, ale jeszcze nigdy w takim stylu i z taką finezją. Rozmawialiśmy z reżyserem przedstawienia, Ryszardem Torowskim z Teatru Nowa Zajezdnia, o kulisach projektu.

Do miasta przyjechał sam Vienni Tramvaio, słynny włoski artysta sztuki tramwajowej. Nie mogliśmy przegapić aż takiej okazji więc [my teatr] nawiązaliśmy współpracę. Za całą choreografię odpowiadał sam Vienni, my zaś zajęliśmy się produkcją, rekwizytami i oczywiście reżyserią. Efekt, muszę przynać, jest więcej niż zadowalający, chociaż teraz pewnie na Arkady Capitol ludzie zaczną mówić Arkady Kabaret.

Dzięki akcji MPK zostało nagrodzone przez międzynarodową Akademię Transportu Publicznego prestiżową statuetką Złotego Pantografu w kategorii “wykolejenie synchroniczne”.

To jest PaliTechnika. Ale oba wykolejenia to prawda.

Artykuł by Kapucyn.

Leave a Reply