Akademia Filmowa w Toruniu rozdała “Rydzyki”. Zobacz czy twój film wygrał w jakieś kategorii.

2018 to pierwszy rok kiedy Toruńska Akademia Filmowa św. Filmova rozdała swoją własną nagrodę, Złotego Rydzyka. Niżej prezentujemy listę odznaczonych filmów i nagród, wraz z opisami. Bez zbednego wstępu zaczynajmy.

 1. Złoty Rydzyk w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy:

  image.png

  Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk za rolę w “wywiadzie z TVP”.
  Aktor bezbłędnie zagrał rolę człowieka, któremu bezdomny powierzył aż dwa samochody. Podobno zachowaną pokerową twarz oraz tekst Tadeusz wymyślił sam na poczekaniu.

 2. Złoty Rydzyk w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa:

  image.png

  Siostra Ludomiła z Zakonu św. Franciszka za rolę w “Gotuj z siostrą Ludomiłą”.
  Siostra Ludomiła jest znana w całym kraju ze swoich przepisów. Tym razem nagrodzona została za rolę drugoplanową (bo innych żeńskich akademia nie rozpoznaje) we własnym filmie. Bezbłędne odtwarzanie przepisów oraz mowa ciała jednoznacznie zafundowały zakonnicy nagrodę.

 3. Złoty Rydzyk w kategorii Najlepszy Teledysk:

  image.png

  Arka Noego za teledysk do piosenki “Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest)”.
  Brak jakiejkolwiek konkurencji zagwarantował zespołowi tą jedyną w swoim rodzaju nagrodę, nawet pomimo ich występu na Woodstocku na Pol’and’Rocku w samym piekle.

 4. Złoty Rydzyk w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny Totalnie Oparty Na Faktach:

  Image result for kler

   

  Kler rezyserii Wojtka Smażowskiego.
  Film ten nagrodę dostał zaraz po ogłoszeniu rozpoczęcia produkcji. Dokument przedstawia sposób w jaki pracują duchowni polskiego kościoła. Genialnie odegrane role faktycznych postaci historycznych oraz wartka akcja tylko utiwerdzają Kler w kanonie filmów, których nikt z akademii nie obejrzał.

 5. Złoty Rydzyk w kategorii Najlepszy Film Roku, Wszechczasów i tego Tysiąclecia:

  GND

  God’s Not Dead 15: A Christ in Time (Bóg Nie Żyje 15: Chrystus w Czasie)
  Po chłodnym przyjęciu 14 części serii, “Jezus Kontra Mechagodzilla”, twórcy filmu prezentują kolejny rozdział rewolucyjnej serii filmowej. Akcja zaczyna się zaraz po tym, jak w 14-tce Jezus pokonując Mechagodzille z pomocą Optimusa Prime’a znajduje maszynę czasu. Wraz z grzesznym człowiekiem Johnem, jego wiernym psem Judaszem oraz siostrą zakonną przemieszczają się w czasie i przestrzeni żeby pokonać raz na zawsze syna pokonanego w 9 części diabła, czyli samego Zombie-Belzedupa i znaleźć wszystkie 6 Kamieni Nieskończoności. Czy uda im się? Tego już nie powiemy, ale fakt, że film zyskał uznanie toruńskiej akademii tylko świadczy, że warto na niego pójśc do kina.

To jest PaliTechnika. A wy, jaki film w jakiej kategorii chcielibyście ujrzeć?

Leave a Reply