Blood Overflow, czyli nowa wersja Stacka dla lekarzy.

Informatycy, programiści, koderzy i tech support korzystają ze Stack Overflow od lat i tylko go sobie chwalą. Bez Stacka nie jeden projekt by nie miał prawa bytu, a rozwojem kodu bylibyśmy pewnie jeszcze na Javie 7. Dlatego otwarto ostatnio Blood Overflow, czyli wersję Stack Overflow dla lekarzy. Już w pierwszy dzień na witrynie pojawiły się tysiące pytań, i nawet setki odpowiedzi.

– Start nowego serwisu uznajemy za sukces – mówi Jeff Atwood, jeden z założycieli oryginalnego serwisu. – Spodziewaliśmy się, że lekarzom też potrzebne jest takie forum, ale statystyki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Jedną z idei stojących za nowym serwisem był fakt, że pacjenci niepewnie się czują, gdy ich lekarz wyszukuje w Google podstawowe zagadnienia jak “która dłoń jest prawa”. Teraz mogą szukać odpowiedzi na równie durne pytania, ale w profesjonalnym środowisku, gdzie nie ma znaczenia czy jesteś studentem lekarskiego, czy masz 60 lat w zawodzie.

Na start przeglądaliśmy najpopularniejsze pytania w dniu otwarcia strony. Nie jesteśmy jednak pewni, czy jako potencjalni pacjenci chcecie mieć świadomość o tym, że medycyna, a informatyka wcale daleko od siebie nie odbiegają. W topce czytamy takie posty jak:

  • Upadło mi serce do przeszczepu. Czy zasada 5 sekund też działa? Proszę o szybkie odpowiedzi
  • “Weź zrestartuj pacjenta i zobacz czy zadziała. Jak nie to połóż na innym stole operacyjnym i tak samo.”
  • Czy mogę naładować telefon od defibrylatora?
  • Dlaczego moje ubrania pachną jak migdały?
  • Pacjent podniecił się przy badaniu per rectum. Co robić?
  • Ile wypada przyjąć w kopercie, a ile to za dużo. Pytam dla kolegi.
  • Kiedy mammografia może zostać uznana za molestowanie?
  • Zgubiłem etykiety od słoiczków. Mogę sprawdzić smakowo, w którym jest morfina, a w którym cukier z wodą?
  • Czy mogę użyć tego samego endoskopu po kolanoskopii na laryngoskopię? Czy muszę go najpierw przetrzeć?

Niektórych bawią pytania o operatory równości w JavaScriptcie, ale chyba nikomu nie będzie do śmiechu, jak zobaczy swojego chirurga jako autora któregoś z tych pytań.

To jest PaliTechnika. Artykuł uznany za duplikat, można usunąć.
Artykuł by Apwołt. Sources by Apyxor.

Leave a Reply