Dlaczego Rektor ma bana na chess.com?

Jeśli śledzicie WOŚPowe aukcje politechniki to pewnie słyszeliście o możliwości rozegrania z JM Rektorem PWr partii szachów. Jeśli śledzicie profil Rektora na chess.com (albo jesteście na jednym z OFFTOP-ów W4) to dowiecie się, że ma on tam bana. Dlaczego? W celu zbadania tego interesującego stanu rzeczy nasz korespondent Kapucyn odbył śledztwo.

– Profil Rektora znajdziemy pod nazwą arkadiusz_wojs. Tam zobaczymy nie najgorsze statystyki. 1.47 KDA, 1705 w Rapidzie i tylko rosnące w górę pp – opisuje sytuację Kapucyn. – Ale przy profilu widzimy też wielki czerwony symbol informujący o banie. Skąd on się tam wziął?

Kapucyn postanowił sprawdzić 100 ostatnich gier Rektora. Było wiele blunderów, perfekcyjnych ruchów, matów w 3 ruchach i przeciwników poddających się chwilę po starcie gry. Pojawiały się takie openingi jak Hyper Accelerated Dragon, London Underground System, Bongclound Opening oraz Hotel na E5. Jednak dopiero jedna gra okazała się znacząca dla statusu w serwisie.

Zaczynała się niepozornie. Pion na E3. Potyczka trwała z 30 minut. Jednak w pewnym momencie plansza wyglądała następująco:

Przeciwnik grający czarnymi ruszył pionkiem na F5 (zgodnie z czerwoną strzałką. Zarówno biały i czarny pionek stały obok siebie. Wtedy Rektor ruszył się białym pionkiem na F6 zbijając stojącą na F5 polu figurę. W tym momencie przeciwnik opuścił rozgrywkę i zreportował Rektora za oszustwo.

Teraz z zaufanych źródeł wiemy, że był to bezpośredni powód bana. Z tych samych źródeł udało nam się dostać do konwersacji, którą odbył po otrzymaniu bana Rektor ze swoim przeciwnikiem. Imię przeciwnika zostało zakryte.

Przeciwnik: wtf was that you cheater get banned
arkadiusz_wojs: google en passant
Przeciwnik: holy hell


To jest PaliTechnika. Groszem rzuć Owsiakowi, puszeczką potrząśnij…
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply