Do Hydropolis wróciła woda!

Po wystawie o “Dehydropolis” centrum w końcu wróciło do normalnego działania. Po wielkiej suszy nadszedł czas powodzi. Nowa wystawa “Hydrohydropolis” pokaże zwiedzającym realia zalanego miasta, z zestawem do nurkowania w cenie biletu.

– Ostatnio jak koleżanka była, to mówiła żeby zabrać ze sobą wiaderko i łopatki, bo jest wystawa z piaskiem – mówi Ela, matka-turystka. – Łopatka nam odpłynęła, a wiaderkiem przelewaliśmy wodę z szatni.

“Hydrohydropolis” to podróż przez zalane powodzią miasto. Pomieszczenia wypełnione po sufit wodą i zamknięte lokale to tylko ułamek tego, co zobaczymy w centrum.

– Dzięki ostatniej wystawie o piasku, przeznaczyliśmy jedno pomieszczenie na specjalny pokaz środowiska bagien – mówi pracowniczka centrum. – Poznać będzie można tam skład bagna, florę i faunę, oraz mieszkańców, którzy tak jak cebula, mają warstwy.

Wystawa będzie otwarta dla każdego z biletem, oraz dla zwiedzających przypływających własnym kajakiem. Jest jeszcze tańsza opcja, czyli wystawa “na żywo” w kilku miejscach miasta.

To jest PaliTechnika. Z jednej skrajności w drugą.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply