Nikt nie zauważył, że cytaty na budynku C-7 to Lorem Ipsum.

Budynek C-7 to nieodłączna część kampusu Politechniki Wrocławskiej. Setki studentów przed epidemią uczęszczało tam na zajęcia, a i za razem te same setki nie zauważyły, co tak na prawdę jest napisane na szybach budynku. Dopiero gdy politechnika była zupełnie pusta udało się komuś odczytać mądre sentencje. Chociaż, tak mądre, jak mądre może być lorem ipsum.

– Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Tak właśnie brzmi sentencja wypisana na oknach C-7 – mówi nasz korespondent w terenie Kapucyn.

Niczym ene, due, rike, fake, szybko doszliśmy do tego, jaki to język. Otóż żaden. Całe C-7 wypisane jest w klasycznym placeholderze, i nikt przez te lata nie zauważył. Rozmawiamy o tym z władzami uczelni.

– Szczerze? Mieliśmy plan by wypisać jakieś znane sentencje architektoniczne Da Vinci’ego, na przykład o łuku – mówi pracownik PWr. – W projekcie budowli zamieściliśmy lorem ipsum jako placeholder, żeby później podmienić. Tak jakoś się stało, że część z nas o tym zapomniała, a ci, którym się przypomniało, stwierdzili, że i tak nikt tego nie zauważy.

Podobno rozważane są plany naprawienia błędu i dorobienia faktycznych cytatów. Wydział chciałby wykorzystać fakt sesji do tego, by podciągnąć ocenę słabszym studentom ich niewolnicza pracą polegająca na wycinaniu i przyklejaniu literek. Ot takie budownictwo, ale ducha.

To jest PaliTechnika. Nemo enim ipsam voluptatem.
Artykuł by M4gda.

Leave a Reply