Eduroam będzie wymagać instalacji papierowego certyfikatu.

System Eduroam sprawdza się na uczelniach z całego świata. Mimo popularności jest on mało wygodny. Dotychczas by z niego korzystać wymagana była konfiguracja i instalacja specjalnego certyfikatu na odpowiednim sprzęcie. Teraz jednak by zapewnić większe bezpieczeństwo sieci zmieniono autoryzację. By ponownie zalogować się do sieci wi-fi poza cyfrowym certyfikatem wymagany jest również… papierowy.

– Papierowy certyfikat zapewnia nam to, że użytkownikiem jest człowiek, a nie bot – mówi Joanna Networska, administrator systemu. – Wiemy, że to kolejny krok do logowania w już skomplikowanym systemie, lecz jest on konieczny do zapewnienia bezpieczeństwa, jakiego wymagają nasi użytkownicy.

Wszyscy chętni muszą teraz pobrać ponownie cyfrowy certyfikat, wbić tam swoje dane, uzyskać papierowy certyfikat i wbić odpowiedni kod przy konfiguracji. Dokument uzyskać można w jakimkolwiek dziekanacie.

– Jeśli taka była kolejka po stypendia socjalne, to ja już rozstawiam namiot po certyfikat do wi-fi – mówi Grzegorz, student.

To jest PaliTechnika. Spokojnie, jeszcze zmyślone.
Artykuł by Apwołt.

One thought on “Eduroam będzie wymagać instalacji papierowego certyfikatu.

Leave a Reply