PizzaPortal i Bolt najaktywniejszymi kontaktami studenta.

Każdy tak ma, że może wytypować kilkoro kontaktów, od których najczęściej dostaje wiadomości. Czy to koledzy, dziewczyna, czy mama, gdy się dostanie powiadomienie, to bardzo prawdopodobne, ze to od kogoś z góry listy. PaliTechnika przeprowadziła badania na grupie studentów PWr (n=1), z których wynika, że najaktywniejszymi kontaktami są PizzaPortal oraz Bolt.

– Tydzień w tydzień, równo środa, punkt 10:58, PizzaPortal zawsze przypomina mi o zniżkach – mówi Krystian, jeden ze studentów w grupie. – Albo w soboty, ze jutro niedziela niehandlowa. PizzaPortal zawsze o mnie pamięta i się troszczy.

Kolejnym na liście jest Bolt, który jak dobry kolega proponuje podwózki, za równowartość waluty studenckiej.

– Raz miałem wracać sam z uczelni na dworzec, i uciekł mi autobus. Normalnie jakby stał obok mnie, wiadomość od Bolta, że ma dla mnie zniżkę, i chętnie zawiezie gdziekolwiek bym chciał – cieszy się student.

Badacze uznają, że zarówno portal dostawy jedzenia, jak i usługi transportowe są w stanie bez problemu zastąpić domową kuchnię mamy, czy komunikację miejską, albo tego jednego znajomego z autem. Problem robi się jednak przy reszcie powodów, dla których za się ludzi – socjalizacji.

– Jasne, istnieje Tinder, czy jakieś grupki na Facebooku – mówi dr Ania Spotk. – I faktycznie, czasem wydają się być lepszą alternatywą dla tych znajomych co sobie poszli na rynek i ciebie nie zaprosili, ani nic nie mówili. Jednak, jeśli w top wiadomości znajduje się już PizzaPortal i Bolt, to nie jest zdrowym, jeśli an 3 pozycji nie ma Playa, czy Plusa, albo kodów autoryzacyjnych z banku.

To jest PaliTechnika. Press [F] to pay respects.
Artykuł by Pan Procesor.

Leave a Reply