Ekologiczna cyfryzacja Wrocławia. Śmieci będą trzymane w chmurze.

Czas na wrocławską ekologię. By jak najlepiej dbać o środowisko i klimat, wrocławscy radni postanowili wprowadzić nowe rozporządzenie. Koniec ze śmietnikami czy segregacją recyklingu. Śmieci od teraz będą trzymane w chmurze.

– Kończymy z ogromnymi kontenerami i niewygodnymi pojemnikami. Stawiamy na przyszłość, czyli chmurę – mówi lokalny radny. – Przenoszone jest każdego dnia w nią wiele systemów, to czemu by nie i nas system odpadów.

Projekt napędzany będzie nowatorskimi technologiami z wykorzystaniem AWS-a i platformy Azure. Zamiast na wysypiskach, śmieci będą trzymane “w eterze”.

– Przerabiamy stare spalarnie na… eee nowe punkty wysyłki śmieci – mówi radny. – Zebrane odpady będą tu dostarczane i następnie uploadowane do chmury naszymi yyy… konwerterami masy. Tak, konwerterami masy.

Konwertery masy, dziwnie podobnie przypominające piece, mają móc każdego dnia przerobić dziesiątki tysięcy ton śmieci na czyste dane. Zostaje tylko pytanie, co wychodzi z komina?

– Produktem ubocznym przerzucania śmieci do chmury jest emm nowy, nieszkodliwy związek chemiczny, który można wykorzystać jako odświeżacz powietrza – odpowiada pracownik placówki. – Wiadomo jak to hehe powietrze w tym mieście jest zdrowe. Ten odświeżacz, którego używamy jest dokładnie o zapachu miejskich odpadków. To tak specjalnie.

Jak widać, nie trzeba się już martwić o to, gdzie nasze śmieci trafiają, ani tym bardziej czym oddychamy. Totalnie.

To jest PaliTechnika. Ekheem tak pachną dane w czystej formie ekheemh.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply