Gdzie wynająć mieszkanie, czyli Poradnik Pierwszaka Część 3.

A więc nie dostaliście akademika. Ciężka sprawa, ale nie ma się co martwić. W tym poradniku pokażemy wam gdzie oraz jak najefektywniej szukać mieszkania.

 1. Najlepsze miejsca do mieszkania we Wrocławiu.

  Pewnie myślicie, że najlepsze miejsca będą najdroższe. Otóż nie możecie się bardziej mylić. Mało kto wie, że we Wrocławiu znajdują się perełki, za które nie przepłacicie i nie będziecie żałować. Do takich miejsc należą:

  • Nadodrze – fenomenalny dojazd komunikacją miejską w każdy zakątek Wrocławia. Dodatkowo w okolicy nie ma żadnych żuli ani dresiarzy. Dosłownie. Na ulicach przed bramą zobaczysz albo tego miłego starszego pana spod 4-ki albo innych studentów. Warto dodać, że wszystkie kamienicie pomimo swojego wieku mają windy, więc nie trzeba się trudzić schodami na 5 piętro.
  • Pasaż Niepolda – św. Niepold jest patronem studentów, tak więc i jego pasaż jest świetnym miejscem na mieszkanie. Jest bardzo blisko do wszystkich imprezowni oraz rynku. Warto napomnieć, że okoliczne lokale to nie chamskie puby, gdzie wszczynane są bójki, ale kulturalne bary i restauracje. Prawdopodobnie najbezpieczniejsza okolica w mieście.
  • Leśnica – położona najbliżej politechniki dzielnica charakteryzuje się bardzo niskimi cenami jak za mieszkania oraz wyśmienitym dojazdem na kampus. Prawdę mówiąc, to nie trzeba niczym jechać, bo jest tak blisko PWr.

   Screenshot 2018-07-20 at 14.08.14
   Jak widać, Leśnica leży dosłownie po drugiej stronie ulicy od PWr.
 2. Gdzie szukać mieszkań?

  To może się wydać niekonwencjonalne, ale mieszkań najlepiej szukać na ulicy. Kojarzycie te wszytkie karteczki z ponacinanymi numerami telefonu? Tak się najlepiej szuka nieruchomości we Wrocławiu. Większość lokali wynajmują starsi ludzie, który jeszcze korzystają z faxu, więc sporej ilości ogłoszeń nie znajdziecie nigdzie w internecie. Nie obowiązuje nawet zasada kto pierwszy ten lepszy. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wystarczy być miłym, uprzejmym oraz przynieść jakieś czekoladki i kwiaty w zależności czy to mężczyzna czy kobieta. Jeżeli traficie na małżeństwo przynieście obie te rzeczy.

  76cc48ea-f5a3-11e4-89e8-0025b511226e_r270
  Karteczki z ogłoszeniami znajdziecie najczęsciej na słupach z zaginionym dronem.

To jest PaliTechnika. To milenialsi zepsuli ten cały rynek.

Leave a Reply