Goggle wprowadza nową funkcję “OK Boomer”.

Razem z udoskonaleniami do systemu w Androidzie 10 kilka usprawnień zyska także sam Google Assistant. Szybsze odpowiedzi, lepsze wyniki itp. Lecz jest jedna nowa funkcja, która idzie z duchem czasu. Dzisiaj możecie wywołać asystenta mówiąc “OK Google, ile gotuje się jajko na miękko?” i dostaniecie od razu odpowiedź. Od nowej aktualizacji, jeśli wywołacie go przez “OK Boomer” dostaniecie odpowiedź w stylu “Jakbyś nie siedział z nosem w telefonie to byś wiedział“.

“Boomer Mode” to wynik wielomiesięcznych działań i treningu sieci neuronowych, które uczyły się ludzkich zachowań na podstawie komiksów z gazet dla starych ludzi. Asystent ma teraz ciętą ripostę na każde zapytanie, i może zrzucić winę na was za cokolwiek.

– Sam model jak i gotowa sieć działają tak dobrze, że już podczas pierwszych testów zanim coś powiedziałem do telefonu ten na mnie nakrzyczał “O proszę, kto wyszedł ze swojej jaskini” – mówi programista zespołu Google Assistant. – W tym momencie wiedzieliśmy, że trafiliśmy na żyłę złota.

Udało nam się dotrzeć do kilku przykładowych odpowiedzi asystenta. Znajdują się tam takie klasyki jak “Jakbyś nie grał w te gry to byś wiedział” albo “Za moich czasów…“. Sieć ma się jeszcze rozwijać dzięki temu, że Google podsłuchuje wszystko zaawansowanym algorytmom uczenia się. Funkcja dodana ma zostać razem z Androidem 10, jeśli oczywiście jak zwykle nie zrujnują tego milenialsi.

To jest PaliTechnika. Albo zawsze można wejść na wykop.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply