H&M wprowadza “półkurtkę” na kwietniową pogodę.

Na kwietniową pogodę naprawdę trudno poradzić. Jednego dnia jest chłodno i bez kurtki nie wyjdziesz nawet z pokoju, a kolejnego możesz smażyć bekon na parapecie. H&M wyszło z inicjatywą i postanowiło rozwiązać kwietniowy problem. Swój wynalazek nazywają “półkurtką”, a pasować ma na każdą pogodę.

– “Półkurtka” to idealne odzienie na ciągle zmieniającą się pogodę – mówi projektant odzieży, dr Thane Nose. – Równo jej 50% przystosowane jest na chłód i wiatr, a druga połowa na duże ilości słońca i ciepła.

Zaletą nowej kurtki jest jej przystosowalność do kwietniowej pogody. Zamiast z dnia na dzień wybierać między odzieżą zimową a letnią, zawsze zakładasz jedną kurtkę bez względu na temperaturę. Wykonana ma być z nowatorskiego materiału narazie nazywanego wewnętrznie “półkurtkium”. Nie wiemy czym dokładnie się charakteryzuje, ale pracownicy zapewnili nas, że to definitywnie nie są stare kurtki przecięte na pół.

– W końcu jakieś dobre rozwiązanie – cieszy się Daria, studentka. – Od tego zmieniania kurtek i koszul i bluz już mi się kręci w głowie.

“Półkurka” trafi do sklepów zaraz po świętach, a kosztować będzie oczywiście tyle co dwie zwykłe kurtki.

To jest PaliTechnika. Większa połowa to nieprawda.
Artykuł by M4gda.

Leave a Reply