Ilość przekleństw nową miarą temperatury układu SI.

Na XXII Generalnej Konferencji Miar dodano do układu SI nowy wzorzec miary temperatury. Kurwin, czyli nowa jednostka, przedstawia ilość przekleńst, na podstawie których można stwierdzić dokładną temperaturę i jej kontekst. Nowa skala ma zastąpić już wysłużone Kelviny.

– Kurwin jest rewolucyjną miarą temperatury opracowaną przez nasz polski zespół naukowców. – mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Mróz, specjalista dziedzin meteorologii i metrologii. – Nasze badania wykazują, że licząc ilość przekleństw wypowiedzianych w odpowiednim przedziale czasu jesteśmy w stanie określić dokładną temperaturę.

Kurwin jest jedną z pierwszych jednostek wielowymiarowych. Oznacza to, że na oczekiwany wnik wpływa wiele czynników. Przykładowo wypowiedzi “Ooo kurwa…” oraz “O kurwa!” oznaczają odpowiednio wysoką i niską temperaturę. Do tego dochodzą inne przekleństwa jak “Ja pierdolę” (wilgotny upał) czy nawet przekleństwa łączone, np. “Jebana w kurwę jego mać” (Śnieżyca w drodze na przystanek). Dodatkowo na określenie temperatury wpływa głośność, ton, szybkość i emocja wypowiedzi.

– Dzięki nowej jednostce jesteśmy w stanie nie tylko określać samą temperaturę, ale i jej kontekst. – kontunuuje prof. Mróz.

Specjalistyczny sprzęt wykorzystujący Kurwiny zamiast Kelvinów jest już w produkcji i pojawi się w laboratoriach już na jesieni.

To jest PaliTechnika. Ale dalej się gotujemy.

Leave a Reply