Rewolucja na PWr. Do planu praktyk dodano drzemkę.

Praktyki dla studentów są często męczące i wyczerpujące z sił. Szczególnie w taką letnią pogodę pracodawca ma obowiązek zatroszczyć się o pracownika, ale nawet to nie przynosi odpowiednich skutków. Z tych powodów w nowym planie praktyk studenckich wprowadzono wielką zmianę. Mianowicie, dodano drzemkę.

– Pomysł ten podsunęli nam sami studenci. – mówi Elwira Dobranocka, autorka nowego planu praktyk. – Pisali, że w taki upał i w takim wymiarze godzin nie są w stanie normlanie pracować bez drzemki albo chwili odpoczynku.

Wcześniej zarówno uczelnia jak i studenci starali się przekonać pracodawców o uzupełnienie terminarza o dodatkowe niepłatne godziny na odpoczynek. Pracodawcy odpowiedzieli, ze i tak im nie płacą, to czemu by mieli jeszcze nie płacić za odpoczywanie. Po apelu stażystów jednak oddział odpowiedzialny o program praktyk dodał planową godzinę drzemki w każdy roboczy dzień tygodnia.

– Niemożliwie nam to ratuje życie. – mówi Jan, praktykant w lokalnej firmie IT, wcześniej niewolnik Nokii. – Już nawet przy kopaniu kryptowalut w jaskini dawali nam odpocząć. Teraz zamiast udawać, że coś robię mogę naprawdę się położyć na biurku i nikt mi nie zwróci uwagi.

Ze względu na dodane poprawki nowy plan będzie obowiązywał dopiero od 1 października.

To jest PaliTechnika. Artykuł napisany, to idę się zdrzemnąć.

Leave a Reply