Innowacja w IMAXie. Żeby nikt nie musiał wychodzić podczas Avengersów do toalety, zamieniono fotele na muszle klozetowe.

Avengers: Endgame trwa ok. 3 godziny, bez liczenia reklam i zwiastunów przed. Mimo bycia takim długim filmem, nie są przewidywane żadne przerwy na toaletę. Jedni radzą sobie z tym pijąc mniej przed seansem, albo korzystając z aplikacji jak RunPee, które mówią kiedy można bezpiecznie wyjść. Jednak w IMAXie w Cinema City problem dla wszystkich rozwiązano prostą zmianą. Zamiast standardowych foteli postawiono muszle klozetowe.

– Film jest strasznie długi, a nie chcemy, by ktoś przegapił nawet ułamek tego epickiego wydarzenia – mówi zarządca Cinema City Wroclavia, Carlos Lossette. – Kosztowało nas to trochę pieniędzy i czasu, ale udało nam się zamienić wszystkie fotele w sali na muszle klozetowe z dostępem do wody. Teraz nikt nie musi wychodzić z sali by załatwić swoje potrzeby.

Muszle mają wbudowaną myjkę, specjalne tłumione spłuczki oraz zasysane uszczelki, by nie przeszkadzać innym oglądającym zarówno dźwiękiem, jak i zapachem. Pierwsi widzowie zachwalają sobie pomysł.

– Działa się taka akcja, że nie mogłem tego przegapić – mówi Cyprian, kinomaniak i fan Marvela. – Szczęśliwie dzięki nowym fotelom nie musiałem ani wybiegać z sali, ani uważać ile piję wody. Więcej kin powinno tak robić, nawet na krótsze filmy.

To jest PaliTechnika. Whatever it takes, no nie?
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply